Najnowsze

Obwodnica Marek wciąż zamknięta. Urzędnicy: winna pogoda

Najnowsze


Miała być gotowa pod koniec lipca, w połowie września wciąż nie można nią przejechać. Kierowcy wyczekują otwarcia obwodnicy Marek, a drogowcy tłumaczą, że warunki pogodowe nie pozwalają na zakończenie prac.

Na oddanie tej inwestycji szczególnie czekają mieszkańcy Marek, którzy liczą na to, że obwodnica odkorkuje ich miasto. Wierzą w to także kierowcy, którzy korzystają z trasy S8 jadąc między innymi na Mazury.

Jak już informowaliśmy, inwestycja złapała opóźnienie i na jej otwarcie trzeba poczekać do drugiej połowy października. Pod koniec sierpnia pojawiły się jednak głosy, że obwodnica częściowo - w trybie awaryjnym - może zostać otwarta po wakacjach. Rozważano wariant otwarcia nitki w kierunku Białegostoku, a nawet wprowadzenia na nim ruchu w obu kierunkach.

Tędy będzie biegła obwodnica Marektvn24.pl

"Trudno powiedzieć"

Wakacje minęły, postanowiliśmy sprawdzić, co z otwarciem drogi.

- Mobilizujemy wykonawcę, żeby jak najszybciej realizował roboty, ale niestety pogoda na to nie pozwala. Pada deszcz. To jest dodatkowe utrudnienie - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Czy jest możliwość puszczenia ruchu wcześniej? Trudno powiedzieć. Na chwilę obecną zgodnie z warunkami kontraktu otwarcie obwodnicy, to druga połowa października - dodaje.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy - ponad 8 km- od węzła Marki do węzła Kobyłka realizuje firma Salini w konsorcjum z polskim Pribexem. Wartość kontraktu to 331 mln złotych.

Drugi odcinek - ponad 7 km - do węzła Radzymin wykonuje firma Astaldi. Wartość kontraktu to 405,9 mln złotych.

Tak powstaje obwodnica:

[object Object]
Budowa S8 - w stronę Radzymina (kwiecień 2017)Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

su/b

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości