Nowolazurowa do Połczyńskiej. Umowa już w czwartek

tvn24.plWybudują kolejny odcinek ul. Nowolazurowej

Dobra informacja dla kierowców. Kolejne połączenie Ursusa z Bemowem, może powstać już za niecałe dwa lata. Drogowcy prawdopodobnie podpiszą w czwartek umowę na kolejny odcinek ul. Nowolazurowej.

Chodzi o 950 metrowy odcinek od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej. - Umowa najprawdopodobniej zostanie podpisana w czwartek - potwierdza Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wiadukt i rondo

W ramach prac wybudowany zostanie wiaduktu nad torami PKP. - Przeprawa będzie miała 550 metrów długości - informuje rzeczniczka. – Przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na odcinku 600 metrów, a na skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie rondo - dodaje.

Na wiadukcie do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. - Wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe i chodniki- dodaje rzeczniczka.

21 miesięcy prac

Jeżeli w czwartek dojdzie do podpisania umowy, firma Skanska SA, która oficjalnie zostanie wykonawcą prac, będzie mogła od razu rozpocząć budowę. Termin jej zakończenia planowany jest na czwarty kwartał 2015 roku (21 miesięcy od podpisania umowy).

Początkowo prace miały ruszyć jeszcze w 2013 roku, jednak, jak tłumaczy rzeczniczka, na opóźnienia w podpisaniu umowy, wpłynęły kontrole przetargu na kolejny odcinek Nowolazurowej. - Kontrole przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - wyjaśnia Gajewska.

Koszt inwestycji wyniesie 78, 7 mln złotych.

To nie koniec

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza jednak, że to koniec prac przy budowie Nowolazurowej. Docelowo ma połączyć się z ul. Lazurową, a ta zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy rzeczniczka ZMID.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 merów.

Dogodne połączenie

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców. Ursus z Bemowem zyskają kolejne połączenie. Obecnie do dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od 23 grudnia 2013 roku.

Zobacz plany ZMID na 2014 rok

Plany ZMID na 2014 rok
Plany ZMID na 2014 rokMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

su

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości