Najnowsze

Most Północny: skończyli betonować pierwszą płytę

Najnowsze


Budowniczowie mostu Północnego nie próżnują. Właśnie zakończyli betonowanie płyty pierwszego z dwóch mostów drogowych. Teraz robotnicy szykują most do ułożenia jezdni.

– Kolejne etapy prac to układanie izolacji, później krawężników, a na końcu jezdni – mówi Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ponadto trwa betonowanie drugiego mostu drogowego. Oprócz tego drogowcy scalają trzeci most - tramwajowy. Jego przęsło 4 lipca, po kilku tygodniach transportu Wisłą dotarło do Warszawy. Podróż była utrudniona przez zbyt niski stan Wisły.

Montaż ekranów dźwiękochłonnych

Po stronie bielańskiej przy pomocy specjalnej maszyny montowane są specjalne słupy, które będą fundamentami dla ekranów dźwiękochłonnych. Na łącznikach Wisłostrady i Trasy Mostu Północnego trwa układanie jezdni.

Postęp prac od niedawna mogą śledzić pasażerowie tramwajów, które wróciły na ul. Marymoncką. Odcinek pomiędzy Marymoncką a zajezdnią to fragment trasy Mostu Północnego. Przed rozpoczęciem budowy, ta okolica była porośnięta chaszczami.

Przeprawa samochodowa do końca roku

Most Północny połączy Białołękę z Bielanami i będzie miał 800 metrów długości. Będzie się składał z trzech niezależnych przepraw: dwóch samochodowych oraz jednej pieszo-rowerowej z torami tramwajowymi. Samochody mają przejechać nim w grudniu 2011 roku.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN

Pozostałe wiadomości