Najnowsze

Grupa handlująca narkotykami rozbita. Przy podejrzanych znaleziono chemikalia

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozbito grupę handlującą narkotykami
KSPRozbito grupę handlującą narkotykami

Sześć osób zatrzymanych, z czego trzy tymczasowo aresztowane, przejęte 1300 litrów chemikaliów stosowanych przy produkcji środków psychotropowych, a także mefedron i marihuana. To efekt działań policjantów wymierzonych w grupę handlarzy narkotykami w powiecie mławskim.

Akcja policjantów z Komendy Stołecznej Policji oraz komendy powiatowej w Mławie została przeprowadzona kilka dni temu. Funkcjonariusze odwiedzili kilka adresów, gdzie zatrzymali sześć osób w wieku od 25 do 33 lat. Wśród nich są podejrzani o handel i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz inne przestępstwa. Jak ustalili śledczy miało być to nie mniej niż 99 kilogramów marihuany i cztery kilogramów amfetaminy.

Zarzuty dla pięciu osób, trzy z nich aresztowane

Trzymiesięczny areszt zastosowano wobec 27-latka z Mławy, który usłyszał zarzuty dotyczące handlu i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ponadto odpowie on za nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Z kolei wobec dwóch mieszkańców powiatu mławskiego: 26-latka i 29-latka sąd zastosował jednomiesięczny areszt. Obaj są podejrzani o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Starszy z nich podejrzany jest również o nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Natomiast młodszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków w domu.

Ponadto spośród szóstki zatrzymanych, zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych usłyszeli 33-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Oboje zostali objęci dozorem policji.

Na posesjach chemikalia do produkcji narkotyków

Podczas przeszukań posesji policjanci znaleźli i przejęli około 1300 litrów chemikaliów, mogących służyć do produkcji substancji psychotropowych oraz marihuanę i mefedron. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono blisko 40 tysięcy złotych. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdowały się również telefony komórkowe, a także inny sprzęt elektroniczny.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości