Łącznik między wylotówkami otwarty

Najnowsze

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plOtworzyli łącznik między S8 a krajową "siódemką"

W czwartek w nocy drogowcy otworzyli ruch na łączniku między wylotówką na Katowice a krajową "siódemką" w Sękocinie. Prace zakończono blisko trzy miesiące przed terminem. O otwarciu poinformował wojewoda mazowiecki.

- Przekazuję informację o puszczonym przed chwilą ruchu na łączniku S8 z DK7, wylotem na Kraków omijającym Raszyn i Janki - poinformował naszą redakcję po 23.00 Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Tablice nad trasą S8 informują już, że kierowcy mogą korzystać z łącznika - relacjonuje w piątek rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Otwierają łącznik między wylotówkamitvnwarszawa.pl

Otworzyli przed terminem

Dobrą informację, szczególnie dla kierowców wjeżdżających do stolicy od strony Krakowa i Radomia, pierwszy przekazał w czwartek po południu Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

"Dziś po 21:00 GDDKiA zdejmie szlabany na odcinku od trasy S8 do S7 w Sękocinie przed skrzyżowaniem w Magdalence i w ten sposób cała nowa obwodnica Janek i Nadarzyna stanie się dostępna dla kierowców. Mieszkańcy Radomia i wszyscy jadący od strony Krakowa do Warszawy wjadą znacznie szybciej" - napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Informację potwierdziła także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Dziś w nocy planujemy otwarcie jezdni głównej łącznika S8 z DK7 w okolicach Sękocina. Jezdnie serwisowe zostaną otwarte jutro - przekazał w czwartek po godz. 18 Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Jak zaznaczył wojewoda, to już kolejna inwestycja w ostatnich miesiącach oddana do użytku znacząco przed terminem. "Biliśmy brawa dla Metrostavu za Most Grota, tym razem brawa dla Strabaga!" - skomentował wojewoda.

Zgodnie z harmonogramem łącznik miał zostać otwarty dla kierowców dopiero w grudniu.

Między wylotówkami

Łącznik zaczyna się przy budowanym węźle Warszawa Janki. To tutaj kończy się obecnie ekspresowa obwodnica Raszyna, fragment Trasy S8, udostępniony kierowcom w lipcu. Z łącznika będzie można przejechać właśnie z "ósemki" do drogi krajowej numer 7, która prowadzi do Grójca a dalej do Krakowa. Modernizacja "siódemki", przy tej inwestycji, kończy się w Sękocinie Lesie przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 721.

Otwarcie łącznika pozwala kierowcom jadącym w stronę Krakowa skrócić czas wyjazdu z Warszawy. Gdy w lipcu otworzono obwodnicę Raszyna, wylotówkę na Katowice i Wrocław, czas wyjazdu ze stolicy w tych kierunkach znacząco się skrócił. Odkorkował się też Raszyn.

Tak na początku września wyglądały prace przy łączniku:

Cały czas trwają prace przy łącznikuTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

jk/jb/