Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. W piątek potwierdzono 78 zakażeń

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
11 września: 594 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 10 osób
11 września: 594 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 10 osób
wideo 2/4
11 września: 594 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 10 osób

Mazowieckie było w piątek drugim województwem z największą liczbą nowych przypadków koronawirusa. W Radomiu zmarła 94-letnia kobieta zakażona nowym patogenem. Pojawiło się także nowe ognisko, tym razem w 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Piątkowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 594 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zdiagnozowano ich w ciągu ostatniej doby w Małopolsce - 116. Na drugim miejscu znalazło się Mazowsze z 78 potwierdzonymi zakażeniami. Trzecia była Wielkopolska z 57 nowymi zachorowaniami.

Tego dnia resort poinformował także o śmierci 10 osób w wieku od 48 do 94 lat zakażonych koronawirusem. Najstarsza z nich to kobieta, która zmarła w Radomiu.

W tym tygodniu liczba zakażeń potwierdzanych na Mazowszu nie przekraczała stu dziennie. W poniedziałek 7 września odnotowano najniższy wynik począwszy od połowy lipca (25 zakażeń), ale z każdym kolejnym dniem dobowy bilans nowych przypadków rośnie. Od początku września w województwie mazowieckim przybyło 847 zakażeń, a w sumie jest ich już 10 217.

Po przysiędze Legii Akademickiej koronawirusa wykryto u 18 wojskowych szkolonych w 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu. Na kwarantannę trafiło w efekcie 131 osób.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZAKAŻONYCH ŻOŁNIERZACH >>>

Warszawa

W stolicy odnotowano w piątek 35 nowych przypadków koronawirusa. Od początku miesiąca każdej doby przybywa od około trzydziestu do czterdziestu kilku zakażeń. Wyjątkiem był 2 września, gdy padł dotychczasowy warszawski rekord - 59 potwierdzonych w ciągu doby zachorowań.

Od początku pandemii u warszawiaków wykryto 3753 przypadki koronawirusa. Pośród nich 1369 osób uznaje się już za ozdrowieńców. Z powodu powikłań związanych z COVID-19 zmarło 140 osób.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości