Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Na Mazowszu najwięcej nowych zakażeń od początku epidemii

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Grzesiowski: statystyki są kalekie, nie są właściwie prezentowaneTVN24
wideo 2/3
TVN24Grzesiowski: statystyki są kalekie, nie są właściwie prezentowane

O 3756 nowych infekcjach COVID-19 na terenie Mazowsza poinformował w czwartek resort zdrowia. To najwyższy dobowy przyrost na terenie województwa od początku pandemii. Z kolei w samej Warszawie zanotowano jeden z wyższych wyników od marca ubiegłego roku.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 21 045 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Najwięcej z nich dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie ostatniej doby wykryto 3756 infekcji.

To najwięcej od początku epidemii - ostatni raz podobnie wysoki, ale nieco niższy, dobowy przyrost zachorowań odnotowano na terenie Mazowsza 27 października 2020 roku (3529).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Resort poinformował też o śmierci 375 zakażonych osób w całej Polsce. Tylko na Mazowszu zmarły 72 osoby. Jak podaje ministerstwo, 18 z nich nie cierpiało na choroby współistniejące do COVID-19.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 1 849 424 zakażenia, a 46 373 osoby zmarły.

Sytuacja w Warszawie

Z kolei w stolicy w czwartek potwierdzono 1493 zakażenia koronawirusem. To najwyższy wynik w ciągu ostatnich miesięcy i jeden z wyższych (szósty) od początku pandemii. Ostatni raz więcej przypadków na terenie stolicy wykryto 10 listopada 2020 roku, kiedy było ich 1757.

Obecnie w Warszawie współczynnik zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 8,3.

Ostatniej doby w Warszawie z powodu COVID-19 zmarło 19 osób. Według resortu zdrowia wszystkie miały choroby współistniejące.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: