Elektroniczne rozkłady na Trasie W-Z będą po Euro

tvnwarszawa.plTablice w Al

Do końca roku ma zostać rozbudowany system informacji pasażerskiej. Tramwajarze chcą zamontować go na 40 przystankach na Woli, Pradze i w Śródmieściu.

Im bliżej Euro 2012, tym mniej deklaracji dotyczących inwestycji, które będą gotowe na mistrzostwa. Kiedy o podpisaniu umowy na rozbudowę systemu pisało pod koniec 2011 "Życie Warszawy" nie było wiadomo, kiedy dokładnie się pojawi. Teraz to już pewne: zacznie działać po rozgrywkach.

- Montaż poszczególnych elementów rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Po mistrzostwach Euro 2012 będziemy go synchronizować z już istniejącym systemem w Al. Jerozolimskich - mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

System informacji pasażerskiej to elektroniczne tablice, które podają rzeczywisty czas, w którym podjedzie na przystanek tramwaj.

W 2008 roku taki system zaczął działać (początkowo z problemami) w Al. Jerozolimskich. Obejmuje ponad 20 przystanków.

Nowe tablice na 40 przystankach

Teraz tablice mają pojawić się na trasie pomiędzy Cmentarzem Wolskim a Dworcem Wileńskim oraz pomiędzy Dworcem Wileńskim a rondem Waszyngtona. To 40 przystanków, które składają się w sumie na 15 węzłów komunikacyjnych.

Koszt rozbudowy systemu to około 7 mln złotych.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości