Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Budowa ścieżki stanęła. Co z remontem w al. Jana Pawła II?

Najnowsze

Kiedy dokończą budowę ścieżki?
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKiedy dokończą budowę ścieżki?

Przedłuża się budowa ścieżki rowerowej w al. Jana Pawła II. Drogowcy dokończą inwestycję dopiero w czerwcu, bo okazało się, że swoje prace muszą wykonać ciepłownicy.

Chodzi o budowę ścieżki rowerowej i remont chodników w al. Jana Pawła II, pomiędzy al. Solidarności a rondem ONZ, po wolskiej stronie.

Drogowcy planowali, że powstanie jeszcze w ubiegłym roku. Później, ze względu na warunki pogodowe, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych mówił o wiośnie 2015.

Czeka na asfaltowanie

Jest już maj, a ścieżka rowerowa nadal niegotowa.

- Chodniki są już wyremontowane. Z kolei podbudowa ścieżki rowerowej jest stworzona na prawie całym odcinku i czeka na asfaltowanie. Nie ma jej w rejonie wejścia do stacji metra Rondo ONZ. Tam na razie nie chcemy prowadzić prac, żeby nie utrudniać ruchu - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Dlaczego wykonawca czeka z asfaltowaniem?

- Na fragmencie terenu, przez który przebiega ścieżka, firma Veolia musi zbudować komorę ciepłowniczą. Planują zakończyć prace na początku czerwca. Później nasz wykonawca dokończy budowę ścieżki. Będzie gotowa w czerwcu - wyjaśnia Gajewska.

Jak już pisaliśmy, nie będzie to na razie jeden długi ciąg trasy rowerowej od al. Solidarności do ronda ONZ. Będzie przerywana i nie obejmie przejazdów przez skrzyżowania i rejonu przystanku autobusowego naprzeciwko Hali Mirowskiej.

Dokończą tramwajarze

Uzupełnieniem ścieżki w tych miejscach zajmą się Tramwaje Warszawskie w ramach prac zaplanowanych w al. Jana Pawła II. Mają odbyć się jesienią tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Co to oznacza dla rowerzystów? "Do czasu zakończenia prac na skrzyżowaniach "ścieżka" nie będzie oznakowana. Dopiero, gdy uzyska ciągłość, będzie można jeździć nią rowerem" – wyjaśniał jeszcze w październiku ubiegłego roku na popularnym portalu społecznościowym pełnomocnik prezydent ds. rowerowych.

ran/lulu

Pozostałe wiadomości