Najnowsze

Zatrzymali kuriera na trasie Warszawa-Katowice. Miał w aucie ponad 20 kilogramów marihuany

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Funkcjonariusze wyeliminowali z rynku prawie 80 kg marihuany

Centralne Biuro Śledcze Policji z Lublina zatrzymało dwóch mężczyzn i przejęło 80 kilogramów marihuany wartej ponad trzy miliony złotych. Według śledczych, rozbita grupa rozprowadzała narkotyki na terenie województw: śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego, szczególnie w Warszawie.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP Iwona Jurkiewicz, podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, którym w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono zarzuty dotyczące przestępczości narkotykowej.

Kurier zatrzymany na trasie

Z ustaleń CBŚP w Lublinie wynikało, że osoby mające związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych zajmują się na dużą skalę obrotem narkotykami. - W minionym tygodniu policjanci CBŚP uderzyli w gang. Akcja rozpoczęła się od zatrzymania kuriera na trasie wiodącej z Warszawy do Katowic. Kierowca samochodu dostawczego przewoził w pojeździe ponad 20 kilogramów marihuany. Narkotyki były ukryte w przestrzeni bagażowej. Popakowany w woreczki foliowe susz znajdował się w dwóch torbach podróżnych - przekazała Iwona Jurkiewicz.

Dodała, że w Warszawie policjanci weszli do mieszkania, w którym znajdowały się kartony wypełnione hermetycznie zapakowanymi woreczkami z narkotykiem. - Zabezpieczono ponad 58 kilogramów marihuany. Na terenie województwa śląskiego, na jednej z ulic zatrzymano drugiego podejrzanego. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna może planować opuszczenie kraju, więc działania zostały przeprowadzone błyskawicznie - opisała rzeczniczka.

Mężczyźni tymczasowo aresztowani

Obu zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące posiadania oraz udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających.

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania - podsumowała rzeczniczka CBŚP.

Pisaliśmy też o broni i materiałach wybuchowych przejętych przez CBŚP:

Akcja CBŚP na terenie ośmiu województw
Akcja CBŚP na terenie ośmiu województwCBŚP

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości