50 nowych rowerów Veturilo. Nie mają łańcucha

Najnowsze


Miejski system rowerów został wzbogacony o 50 jednośladów. Od dotychczasowych różnią się tym, że… nie mają łańcucha. Zamiast tego są wyposażone w tzw. sprzęgło Kardana.

Nowe rowery nie zostały przyporządkowane do żadnych konkretnych stacji. Można je spotkać, podobnie jak inne, w całym mieście.

O dostarczeniu pojazdów poinformował w mediach społecznościowych zarówno pełnomocnik miasta do spraw komunikacji rowerowej, jak i sam operator. Od razu pojawiła się seria pytań, czym jest sprzęgło Kardana i co ono daje.

Bardziej wytrzymały

To specjalny wał, który - zamiast łańcucha - przenosi napęd na koło za pomocą przegubów. Jest uważany za mniej awaryjny i bardziej wytrwały, niż zwyczajny łańcuch. Dlatego też użytkownicy w większości zareagowali na nowe sprzęty z zadowoleniem. "Super! Być może będzie to sposób na rozwiązanie jednego z najczęściej spotykanych problemów z rowerami" - skomentował informację jeden z nich.

"Może w końcu na stacjach będzie można wypożyczyć bez problemu rower i nie będzie sytuacji w których kilka rowerów ma popsute łańcuchy" - dodaje kolejna z użytkowniczek. Post ten nie pozostał bez odzewu. Rowerowy pełnomocnik w mediach społecznościowych odpowiedział, że "popsute łańcuchy nie są wynikiem złej woli naszej czy operatora, tylko intensywnego i nie zawsze prawidłowego użytkowania rowerów".

"Gdyby każdy kto zauważy taki rower zgłaszał to przez aplikację lub infolinię, problem byłby znacznie mniejszy" - dodał.

Nowa edycja

Tegoroczna edycja Veturilo wystartowała 1 marca. W porównaniu do poprzednich, rowery są nieco zmodyfikowane. Mają m.in. nowe kosze przy kierownicy i nieprzemakalne siodełka. Zgodnie z zapowiedziami firmy Nextbike, operatora systemu - od 1 czerwca miały wystartować również rowery elektryczne. Na te jednak wciąż czekamy.

Od 1 marca rusza VeturiloTVN24
wideo 2/3

kw

Źródło zdjęcia głównego: Veturilo - Nextbike Polska / Facebook.com