TVN Meteo | Świat

Powodzie w Malezji. Ulice jak rwące potoki, autostrada pod wodą

TVN Meteo | Świat

Autor:
anw
Źródło:
Reuters, CNN

W wyniku ulewnych deszczy w Malezji doszło do powodzi. Gwałtowna aura zmusiła setki tysięcy ludzi do ewakuacji. Ulice zmieniły się rwące potoki. Siedem stanów zostało szczególnie dotkniętych przez żywioł.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Malezję nawiedziły ulewne deszcze, które doprowadziły do powstania powodzi. Żywioł zmusił ​​ponad 125 tysięcy osób do ewakuacji - podała malezyjska Narodowa Agencja ds. Zarządzania Katastrofami.

Powodzie dotknęły szczególnie stany: Kelantan, Terengganu, Pahang, Johor, Malakka, Negeri Sembilan i Sabah. Tam ponad osiem tysięcy osób schroniło się w 128 ośrodkach pomocy humanitarnej.

W poniedziałek jeden z naocznych świadków uchwycił na nagraniu, jak w stanie Sabah autostrada znalazła się pod wodą i zmieniła w jezioro.

Pora monsunowa

Intensywne opady deszczu związane są z występowaniem o tej porze roku monsunów. Pora monsunowa przypada na okres między październikiem a marcem. W tym roku obfite opady rozpoczęły się 17 grudnia, zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

Autor:anw

Źródło: Reuters, CNN