Smog jest również w Twoim domu

Smog stał się niestety stałym elementem naszej codzienności. Jest niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu. Nie tylko pogarsza samopoczucie, ale może doprowadzić do astmy, kłopotów z krążeniem, a nawet nowotworów. Stałe narażenie na wdychanie powietrza zanieczyszczonego drobnocząsteczkowym pyłem PM2,5 skraca średnią długość życia. Szczególnie zagraża dzieciom, kobietom w ciąży, chorym i osobom starszym.

Smog wraca do polskich miast. "W tym sezonie nie będzie go mniej"

Do Polski wraca smog. W wielu regionach kraju jakość powietrza znacznie się pogarsza. O tym, jakie działania zostały podjęte w ostatnich miesiącach, aby poprawić sytuację w Polsce, na antenie TVN24 rozmawiały Monika Daniluk z Polskiego Alarmu Smogowego i dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery.

Nie daj się smogowi. Zastosuj odpowiednią dietę

Smog to zanieczyszczenia powietrza. Toksyny trafiają do naszego organizmu przez układ oddechowy. Jednak nie tylko na nim widać szkodliwe skutki pyłów i gazów. Smog wpływa również na układ krążenia, wspomagając rozwój m.in. miażdżycy. Jak walczyć ze smogiem i wspierać swój organizm? Odpowiednia dieta pomoże nam pozbyć się trujących toksyn.

Walcz z trującym smogiem. Sprawdź, jak i czym palić w piecach

Jakość powietrza w Polsce od kilku dni jest zła. Smog utrzymuje się nad większymi miastami. Do jego powstania przyczynia się głównie nieprawidłowe ogrzewanie. Dowiedz się jak i czym prawidłowo palić w piecach, żeby mniej zanieczyszczać powietrze i tym samym nie truć samego siebie.

Ekspert: 48 tys. zgonów z powodu smogu

Kolejny dzień w Polsce normy czystości powietrza są przekroczone w wielu miastach. Dziś z powodu smogu w Krakowie będzie obowiązywała darmowa komunikacja miejska. O negatywnym wpływie zanieczyszczonego powietrza na stan zdrowia mówili we "Wstajesz i wiesz" Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego i dr hab. Artur Badyda (Środowiskowe Uwarunkowania Zdrowia).

"Kolejny zabójczy dzień". Smog widać gołym okiem

- Kiedy to będzie już katastrofa ekologiczna? - zastanawia się Reporter 24 Chemiak z Gliwic. - Szaro i ponuro mimo słońca. To nie jest zwykła mgła - relacjonuje z kolei Maciej z Wrocławia. - Kolejny zabójczy dzień - stwierdza załamany mieszkaniec Katowic. W środę większość polskich miast zatonęła w smogu. Widać to na zdjęciach Reporterów 24.

Smog w Krakowie. Eksperci wyjaśniają, jak z nim walczyć

Nad Krakowem utrzymuje się smog. Powietrze jest bardzo zanieczyszczone, głównie za sprawą dogrzewania mieszkań za pomocą kotłów, w których pali się węglem i drewnem. Małopolska stara się walczyć ze smogiem, a eksperci oceniają, czy metody te są odpowiednie.

Alarm w Krakowie odwołano, ale smog został

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Krakowie odwołał w czwartek przed południem alarm smogowy w Krakowie. Jak poinformowało biuro wojewody małopolskiego, ostatnie średniodobowe stężenie PM10 nie przekroczyło w mieście 200 mikrogramów na metr sześcienny.

Szpitale w Krakowie przepełnione. Pacjenci skarżą się na smog

Krakowskie szpitale są pełne, a wielu pacjentów jako przyczynę swoich dolegliwości podaje smog. Zdaniem lekarzy zanieczyszczone powietrze zaostrza różne dolegliwości, jednak opinie na temat tego, czy to smog jest winny przepełnieniu placówek, są podzielone. Lekarze zaznaczają, że zima zawsze była sezonem wzmożonych infekcji.

Zakaz grillowania na balkonie w styczniu. Żeby zmniejszyć smog

Łódź ma pomysł na walkę ze smogiem. Mieszkańcy niektórych osiedli zauważyli na tablicach ogłoszeń informację o zakazie grillowania na tarasach i balkonach. Pismo wywołało duże zdziwienie, bo zakaz wydano w styczniu. A zimą raczej nie ma wielu chętnych na grillowanie.