Oddychaj powietrzem bez smogu

Problem smogu i jego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie od lat wraca jak bumerang w okresie jesienno-zimowym. Jednak nawet w trudnych warunkach możemy zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy w domu.

Fatalna jakość powietrza w Krakowie

Warunki pogodowe w wielu regionach Polski sprzyjają zaleganiu zanieczyszczeń powietrza, a co za tym idzie - powstawaniu smogu. Sprawdź, jaka jest sytuacja w Twoim mieście.

Niższa inteligencja, ADHD, astma. Smog szkodzi na wiele sposobów

Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i ich całe późniejsze życie - podkreślają naukowcy. Jak ostrzegają, dzieciom, których matki w czasie ciąży narażone były na smog, grożą między innymi objawy ADHD, lęki i depresje czy zmiany w mózgu.

Smog jest również w Twoim domu

Smog stał się niestety stałym elementem naszej codzienności. Jest niezwykle groźny dla ludzkiego organizmu. Nie tylko pogarsza samopoczucie, ale może doprowadzić do astmy, kłopotów z krążeniem, a nawet nowotworów. Stałe narażenie na wdychanie powietrza zanieczyszczonego drobnocząsteczkowym pyłem PM2,5 skraca średnią długość życia. Szczególnie zagraża dzieciom, kobietom w ciąży, chorym i osobom starszym.

Smog wraca do polskich miast. "W tym sezonie nie będzie go mniej"

Do Polski wraca smog. W wielu regionach kraju jakość powietrza znacznie się pogarsza. O tym, jakie działania zostały podjęte w ostatnich miesiącach, aby poprawić sytuację w Polsce, na antenie TVN24 rozmawiały Monika Daniluk z Polskiego Alarmu Smogowego i dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery.

Nie daj się smogowi. Zastosuj odpowiednią dietę

Smog to zanieczyszczenia powietrza. Toksyny trafiają do naszego organizmu przez układ oddechowy. Jednak nie tylko na nim widać szkodliwe skutki pyłów i gazów. Smog wpływa również na układ krążenia, wspomagając rozwój m.in. miażdżycy. Jak walczyć ze smogiem i wspierać swój organizm? Odpowiednia dieta pomoże nam pozbyć się trujących toksyn.