Pogoda na jutro - poniedziałek 02.05. Pojawią się burze

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek, kolejny dzień długiego majowego weekendu, przyniesie miejscami przelotne opady deszczu. Na południu kraju możliwe są także burze. Termometry wskażą maksymalnie do 20 stopni Celsjusza.

W nocy będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na Podlasiu pojawią się słabe przelotne opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie może być mglisto. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Warmii, przez 4 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunku północno wschodniego, ze słabą siłą.

Pogoda na poniedziałek

Za dnia bez opadów będzie Pomorzu, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. W pozostałych regionach miejscami wystąpią przelotne opady deszczu do 2 l/mkw. Na południu kraju możliwe są burze z opadami rzędu 15 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Poza burzami wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej i Podkarpaciu.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie od 60 do 80 procent, przy czym najwyższa będzie w południowych regionach. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalny komfort termiczny, tylko mieszkańcy krańców północno-wschodnich oraz północy Pomorza odczują chłód. Warunki biometeorologiczne na południu okażą się niekorzystne, a poza tym będą neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałek

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie północno wschodni, słaby. Ciśnienie bez zmian, o północy barometry wskażą 1007 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje północny i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1005 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pogodnie. Temperatura spadnie minimalnie do 2 st. C. Wiatr będzie północno wschodni, słaby. Ciśnienie bez zmian, o północy osiągnie 1022 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Powieje północny i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1017 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr będzie północno wschodni, słaby. Ciśnienie bez zmian, o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje północny i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1007 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pogodnie. Temperatura spadnie minimalnie do 8 st. C. Wiatr będzie północno wschodni, słaby. Ciśnienie bez zmian, o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu. Termomery pokażą maksymalnie 19 st. C. Powieje północny i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1002 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr będzie północno wschodni, słaby. Ciśnienie bez zmian, o północy osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje północny i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości