Pogoda na jutro, czyli wtorek, 29.10. Powrót pochmurnej aury. W nocy pojawią się silne zamglenia

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. We wtorek, 29.10, czeka nas duża zmiana w pogodzie. Za sprawą wyżu nad Europą Środkową słoneczna aura zmieni się w pochmurną i wilgotną. Zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia kierowcy powinni uważać na mgły, zamglenia oraz opady mżawki.

Nadchodząca noc przyniesie duże i całkowite zachmurzenie. W całym kraju (szczególnie na północnym-zachodzie) lokalnie mogą wystąpić opady mżawki i towarzyszące im zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie od 7-8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10-11 st. C na zachodzie. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro, wtorek, 29.10

We wtorek niebo nad Polską będzie przykryte chmurami. W przeważającej części kraju mogą pojawić się opady mżawki i bardzo słabego, drobnego deszczu oraz towarzyszące im zamglenia. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C w pasie południowym. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby do okresowo umiarkowanego.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wyniesie od 80 do 90 procent. W takich warunkach w całym kraju będziemy odczuwać chłód. Pogoda niekorzystnie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorek tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Synoptycy prognozują duże i całkowite zachmurzenie. W drugiej części nocy mogą wystąpić opady mżawki i towarzyszące im zamglenia. Termometry w Warszawie wskażą minimalnie od 9 st. C. Słaby wiatr powieje z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich. Ciśnienie powoli rośnie, o północy wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W ciągu dnia na niebie pojawi się całkowite zachmurzenie. Okresami możliwe będą słabe opady mżawki oraz zamglenia. Mieszkańcy Warszawy zobaczą na termometrach do 13 st. C. Powieje słaby wiatr z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie stabilne, w południe barometry pokażą 1012 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyniesie duże i całkowite zachmurzenie, a w drugiej części nocy możliwe opady mżawki i towarzyszące im silne zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i słaby, południowo-zachodni, zachodni. Ciśnienie powoli rośnie, o północy na barometrach zobaczymy 1021 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Wtorek w Trójmieście zdominuje pochmurna aura z okresowymi możliwymi słabymi opadami mżawki i drobnego deszczu. W ciągu dnia mogą wystąpić również zamglenia. Termometry w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wskażą maksymalnie 13 st. C. Słaby wiatr powieje z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich. Ciśnienie będzie stabilne, w południe wyniesie 1023 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Na niebie pojawi się duże i całkowite zachmurzenie, a wraz z nim możliwe opady mżawki/deszczu oraz towarzyszące im zamglenia. Temperatura minimalna w Poznaniu wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni i słaby. Ciśnienie jest stabilne, o północy na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszkańców Poznania czeka pochmurny dzień. Okresami mogą pojawić się słabe opady mżawki/deszczu oraz zamglenia. Termometry wskażą maksymalnie 14 st. C. Słaby wiatr powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie stabilne, w południe wyniesie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Najbliższa noc we Wrocławiu przyniesie duże zachmurzenia, a w drugiej części nocy możliwe słabe opady mżawki i towarzyszące im zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni i zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, o północy na barometrach zobaczymy 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Wtorek we Wrocławiu będzie pochmurny. Okresami mogą wystąpić słabe opady mżawki lub deszczu oraz zamglenia. Termometry w stolicy Dolnego Śląska wskażą maksymalnie 15 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie stabilne, w południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. W drugiej części mogą pojawić się zamglenia. Termometry w Krakowie wskażą minimalnie 9 st. C. Wiatr będzie zmienny i słaby. Ciśnienie powoli rośnie, o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Wtorek w Krakowie przyniesie duże zachmurzenie. Okresami możliwe będą bardzo słabe opady mżawki oraz zamglenia. Na termometrach zobaczymy do 15 st. C. Słaby i okresowo umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie stabilne, w południe wyniesie 999 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorek tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:fw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Początek listopada przyniesie zmianę aury - pożegnamy złotą polską jesień. Pogoda się popsuje, zrobi się chłodniej. Pojawią się opady deszczu, a nawet niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Ponadto w części kraju mocno powieje.

Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wiemy, kiedy może spaść deszcz ze śniegiem

Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wiemy, kiedy może spaść deszcz ze śniegiem

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW opublikował prognozę zagrożeń na najbliższe dni. Z komunikatu wynika, że w czwartek i piątek w Polsce pojawi się silny wiatr. Mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Silne porywy wiatru. Gdzie mogą pojawić się ostrzeżenia IMGW

Silne porywy wiatru. Gdzie mogą pojawić się ostrzeżenia IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Osoby w średnim wieku mające problemy ze snem wykazują więcej oznak złego stanu mózgu - twierdzą eksperci. Specjaliści z zakresu neurologii w niedawno opublikowanym badaniu przekonują, że istnieje powiązanie między jakością naszego snu a kondycją jednego z najważniejszych organów w ludzkim ciele.

Jesteś w średnim wieku i źle sypiasz? To może wpływać na twój mózg

Jesteś w średnim wieku i źle sypiasz? To może wpływać na twój mózg

Źródło:
American Academy of Neurology

Wcześnie rano w ubiegły piątek kamery sieci bolidowej Skytinel zarejestrowały prawdopodobny upadek meteorytu w Polsce. Gwiezdna skała, której największy fragment może ważyć około 80 gramów, miała spaść w rejonie miejscowości Grzebsk, niedaleko Mławy na Mazowszu.

Kosmiczna skała rozświetliła niebo nad Polską. Jej fragment mógł spaść na ziemię

Kosmiczna skała rozświetliła niebo nad Polską. Jej fragment mógł spaść na ziemię

Źródło:
Skytinel, tvnmeteo.pl

Japońscy naukowcy z niepokojem patrzą na szczyt najwyższej góry w ich kraju. Mierzący 3776 metrów stratowulkan Fudżi o tej porze roku powinien być już biały od śniegu. Jednak kolejny dzień z rzędu w tym miejscu nie zarejestrowano opadów. Eksperci zaznaczają, że taka sytuacja wydarzyła się pierwszy raz od końca XIX wieku, kiedy rozpoczęto zbierać dane.

W tym miejscu wciąż nie spadł śnieg. Pierwszy raz od co najmniej 130 lat

W tym miejscu wciąż nie spadł śnieg. Pierwszy raz od co najmniej 130 lat

Źródło:
Phys.org

Ostatnie dni października to jednocześnie ostatnie chwile przed dużym ochłodzeniem. Sprawdź długoterminową prognozę pogody, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek listopada zmieni wszystko

Pogoda na 16 dni: początek listopada zmieni wszystko

Źródło:
tvnmeteo.pl

Fala intensywnych opadów deszczu nawiedziła Majorkę nad ranem w poniedziałek. Najtrudniejsza sytuacja panowała w gminie Manacor, gdzie spadło ponad 120 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Część hiszpańskiej wyspy znalazła się pod wodą

Część hiszpańskiej wyspy znalazła się pod wodą

Źródło:
ENEX, Cope.es, Cronicabalear

Stężenie gazów cieplarnianych, które przyczyniają się zmian klimatu, osiągnęło w 2023 roku rekordowo wysoki poziom - poinformowała w poniedziałek Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).

"Kolejny rok, kolejny rekord. To powinno wzbudzić niepokój"

"Kolejny rok, kolejny rekord. To powinno wzbudzić niepokój"

Źródło:
Reuters, WMO

Szop pracz to jeden z najgroźniejszych gatunków inwazyjnych dla polskiej fauny. Szczególnie liczna populacja tego drapieżnika występuje w woj. lubuskim. Jest on także spotykany w innych rejonach kraju.

Świetnie pływa i się wspina, zagraża polskiej faunie

Świetnie pływa i się wspina, zagraża polskiej faunie

Źródło:
PAP

Gatunki zwierząt, które są bardziej społeczne, żyją dłużej - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ponadto przez dłuższy rodzą i wychowują potomstwo.

Życie w społeczności wydłuża życie

Życie w społeczności wydłuża życie

Źródło:
phys.org

Po osunięciu się ziemi część autostrady w mieście Bellingham w amerykańskim stanie Waszyngton została zablokowana. Dwa samochody utknęły na jezdni, ale nikomu nic się nie stało - poinformowały służby.

Osunęła się ziemia, fragment autostrady zablokowany

Osunęła się ziemia, fragment autostrady zablokowany

Źródło:
The Bellingham Herald, tvnmeteo.pl

Od 1 listopada większość wysokogórskich szlaków w Tatrach Wysokich zostanie zamknięta na Słowacji na okres zimowy. Turyści będą mogli na nie wrócić 1 maja 2025 roku.

W słowackich Tatrach część szlaków będzie od listopada zamknięta

W słowackich Tatrach część szlaków będzie od listopada zamknięta

Źródło:
PAP

W 13 gminach we włoskim regionie Trydent-Górna Adyga niedziela jest dniem referendum na temat niedźwiedzi. Mieszkańcy terenów, gdzie występuje ich wyjątkowo dużo, odpowiadają na pytanie, czy uważają ich obecność za zagrożenie dla bezpieczeństwa i lokalnego biznesu. Jak przekonują organizatorzy, głosowanie "służy temu, by ludzie wyrazili swój niepokój i by sygnał ten dotarł do rządzących".

Niedźwiedź pierwszy raz od stu lat śmiertelnie ranił tam człowieka. Mieszkańcy głosują w referendum

Niedźwiedź pierwszy raz od stu lat śmiertelnie ranił tam człowieka. Mieszkańcy głosują w referendum

Źródło:
PAP

Od kilku dni przez południową Francję przechodzą intensywne opady deszczu. W sobotę częściowo zalana została popularna turystyczna miejscowość Saint-Tropez. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

Kolejny dzień ulew. Zalało Saint-Tropez

Kolejny dzień ulew. Zalało Saint-Tropez

Źródło:
ENEX, tvnmeteo.pl

Liczba ofiar śmiertelnych i zaginionych burzy tropikalnej Trami, która uderzyła w Filipiny, wzrosła do co najmniej 126 - podała agencja Associated Press. Gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi zniszczyły całkowicie niektóre miejscowości położone na północy kraju.

Wiele regionów nadal odciętych od świata. Trwa akcja ratunkowa

Wiele regionów nadal odciętych od świata. Trwa akcja ratunkowa

Źródło:
Reuters, PAP, AP

Nie potrzeba teleskopu, aby zobaczyć, że powierzchnia Księżyca jest pełna kraterów. Nasz naturalny satelita przez miliardy lat był "bombardowany" przez asteroidy i komety. Dzięki nowym badaniom międzynarodowy zespół naukowcy ustalił, że najstarszy i największy krater Basen Biegun Południowy - Aitken powstał wcześniej niż sądzono.

Powierzchnia Księżyca pełna kraterów. Wiemy, kiedy powstał najstarszy z nich

Powierzchnia Księżyca pełna kraterów. Wiemy, kiedy powstał najstarszy z nich

Źródło:
livescience.com, nature.com

Jesienny poranek w Sudetach Zachodnich, a dokładniej w Rudawach Janowickich, może być naprawdę zachwycający. Skąpane we mgle wzniesienia tworzą malowniczą scenerię. Zdjęcia i nagranie unoszącej się mgły otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Te barwy, to światło, ten moment". Bajkowy poranek w Sudetach Zachodnich

"Te barwy, to światło, ten moment". Bajkowy poranek w Sudetach Zachodnich

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Intensywne opady deszczu przeszły w nocy z piątku na sobotę przez włoską prowincję Piza, doprowadzając do licznych zalań i podtopień. Kilkanaście osób uratowano z zalanych aut.

Samochody pływały, kierowcy wdrapywali się na dachy

Samochody pływały, kierowcy wdrapywali się na dachy

Źródło:
ilcuoioindiretta.it

Gruba warstwa smogu spowiła w niedzielę rano stolicę Indii. Stężenie zanieczyszczeń w powietrzu w Nowym Delhi było tak duże, że ludzie skarżyli się na problemy z oddychaniem.

Smog spowił kultowy zabytek. "Czuję, że się duszę"

Smog spowił kultowy zabytek. "Czuję, że się duszę"

Źródło:
Reuters

W dystrykcie Castelo Branco we wschodniej Portugalii spadł pierwszy śnieg. Nietypowe o tej porze roku opady pojawiły się kilka dni po równie rzadkiej w październiku fali blisko 30-stopniowych upałów.

Najpierw nietypowy upał, teraz sypnęło śniegiem

Najpierw nietypowy upał, teraz sypnęło śniegiem

Źródło:
PAP

Jeden z astronautów, którzy w piątek zakończyli misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wrócili na Ziemię, trafił do szpitala. NASA nie podała, o którego członka załogi chodziło i co było powodem podjęcia decyzji o hospitalizacji.

Astronauta wrócił na Ziemię i natychmiast trafił do szpitala

Astronauta wrócił na Ziemię i natychmiast trafił do szpitala

Źródło:
Reuters, CNN, NASA

Bóbr, który jesienią zadomowił się w Morskim Oku w Tatrach, ścina gałęzie, szykując się do zimy. Według leśniczego z Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), tych gryzoni w słynnym tatrzańskim jeziorze jest już więcej.

"Wydaje się, że jest ich więcej". Do niedawna w Tatrach nie można było ich spotkać

"Wydaje się, że jest ich więcej". Do niedawna w Tatrach nie można było ich spotkać

Źródło:
PAP

Pierwsza miejscowość we Włoszech została oficjalnie uznana za przygotowaną na wypadek tsunami. Miasteczko Minturno w stołecznym regionie Lacjum otrzymało ten certyfikat od UNESCO po czterech latach prac.

Włoska miejscowość gotowa na tsunami

Włoska miejscowość gotowa na tsunami

Źródło:
PAP, ANSA, tvnmeteo.pl

Powierzchnia Morza Kaspijskiego zmniejsza się w drastycznie szybkim tempie. Według naukowców, do 2100 roku poziom wody w tym akwenie może spaść nawet o 30 metrów.

Powierzchnia największego jeziora świata się zmniejsza. "Może się już nigdy nie odbudować"

Powierzchnia największego jeziora świata się zmniejsza. "Może się już nigdy nie odbudować"

Źródło:
CNN, earthobservatory.nasa.gov

Działanie środków chemicznych, takich jak pestycydy, herbicydy, fumicydy, nie tylko zmniejsza liczebność populacji owadów, ale też ogranicza ich różnorodność, zwłaszcza w wyższej temperaturze - informują naukowcy na łamach "Science".

Szkodliwość pestycydów nasila się przy wyższej temperaturze

Szkodliwość pestycydów nasila się przy wyższej temperaturze

Źródło:
PAP, science.org

Pracownicy Nadleśnictwa Kutno (woj. łódzkie) uratowali skrajnie wycieńczonego bielika. Ptak został prawdopodobnie otruty i gdyby nie pomoc ludzi, nie przeżyłby. - W związku z tym, iż bielik był bardzo osłabiony i sam nie przyjmował pokarmu, przez trzy dni był karmiony ręcznie - opisuje w mediach społecznościowych nadleśnictwo.

Bielik był podtruty, wycieńczony i nie jadł. Uratowali go leśnicy

Bielik był podtruty, wycieńczony i nie jadł. Uratowali go leśnicy

Źródło:
tvn24.pl

Ekstremalne ulewy nawiedziły Maroko. W południowej części kraju miejscami Sahara zamieniła się w jezioro. To kolejne niebezpiecznie wydarzenie pogodowe, do jakiego doszło w tej części świata w ostatnich tygodniach.

Wydmy na Saharze zamieniły się w jezioro

Wydmy na Saharze zamieniły się w jezioro

Źródło:
Reuters, lematin.ma

W Danii odnaleziono fragment skamieniałości pterodaktyla. Chociaż ma on zaledwie kilka milimetrów długości, jest wyjątkowy - prawdopodobnie pochodzi od osobnika żyjącego stosunkowo niedługo przed zagładą tych prastarych gadów.

Znalazł fragment pterodaktyla na nadbałtyckim klifie. "Był jednym z ostatnich na Ziemi"

Znalazł fragment pterodaktyla na nadbałtyckim klifie. "Był jednym z ostatnich na Ziemi"

Źródło:
DR, Videnskab

Działalność człowieka ma bezpośredni wpływ na ewolucję owadów. Naukowcy z Nowej Zelandii opisali przypadek zmiany koloru ciała u widelnic zamieszkujących wylesione tereny. Jak wyjaśnili badacze, tendencje do rozjaśniania obserwowano w niezależnych populacjach.

Ludzie podjęli decyzję, owad zmienił kolor

Ludzie podjęli decyzję, owad zmienił kolor

Źródło:
University of Otago, The Conversation, University of Cambridge