Niebezpieczna pogoda w części Polski. IMGW ostrzega przed gołoledzią

Aktualizacja:
Autor:
kw,as,ps//rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

IMGW ostrzega. W części raju najbliższe godziny mogą przynieść trudne warunki do podróżowania. Sprawdź, gdzie pogoda będzie dla nas zagrożeniem.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali.

Alerty IMGW - opady marznące

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi obowiązują w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim, w powiatach: gołdapskim, oleckim i ełckim.

Jak podano w komunikacie IMGW, "występują i nadal są prognozowane słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź".

Alerty będą ważne do godziny 9 w niedzielę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje szklanka na drogachPAP

Autor:kw,as,ps//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości