Prognoza

Prognoza

Burze do towarzystwa

Dużą część polskich kierowców czeka trudny, pod względem pogodowym, dzień - na przeważającym obszarze kraju ma padać oraz grzmieć. W porywach burzowych prędkość wiatru może sięgać aż 100 km/h.

W środę słońce muśnie na Mazurach

W środę opaleniznę złapią ci, który wybrali się na Mazury. Tam będzie spokojnie i słonecznie, w przeciwieństwie do kurortów nadmorskich, gdzie synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu.

Wkrótce "zimno jak w październiku"

Dla tych, którzy właśnie zaczynają swoje urlopy nie mamy najlepszych wiadomości. - Niestety czeka nas temperaturowy przeskok - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. Czeka nas spadek temperatury nawet poniżej 20 st. C i deszcze. - Będzie zimno, jak w październiku - zapowiada Wasilewski.

Deszczowy dzień na całym wybrzeżu

We wtorek pogoda dopisze nad jeziorami, choć nie nad wszystkimi. Warunki nad Bałtykiem mogą się okazać dość uciążliwe, gdyż od Międzyzdrojów po Krynicę Morską będzie padać.

Przed pylącymi roślinami uciekajcie nad morze

Na najbliższe dni mamy dobre wiadomości dla alergików. Wiele uczulających roślin kończy swój sezon pylenia. Ponadto w górach i nad morzem stężenie pyłków jest o wiele niższe niż w miastach, więc warto wybrać się tam na wakacyjny wypoczynek.

Spokojnie na drogach na zachodzie

Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Dolny Śląsk - te regiony będą dziś przyjazne dla kierowców. Na Wybrzeżu jazdę mogą utrudniać przelotne opady. Na wschodzie i w centrum kierowcy muszą się liczyć z burzami i towarzyszącym i silnym wiatrem, a lokalnie także gradem.

Chłodniej na zachodzie. Upał zostaje na wschodzie

Początek nowego tygodnia przyniesie zmiany w pogodzie. Gorące masy powietrza i gwałtowne zjawiska atmosferyczne powoli opuszczają Polskę - w poniedziałek utrzymają się jeszcze we wschodniej części kraju. Na zachodzie natomiast będzie spokojnie i pogodnie, a termometry pokażą umiarkowane wartości.

Koniec upałów. Co dalej?

W ciągu najbliższych dwóch tygodni niewiele będzie dni, kiedy temperatura maksymalna sięgnie 30 st. Celsjusza. Koniecznie sprawdźcie w naszej prognozie, z czym będzie się wiązało nadchodzące "ochłodzenie" i czy zmarzniemy za jego sprawą.

Niż i front powoli odchodzą

Niż to, obok upału, jeden ze sprawców dzisiejszego złego samopoczucia meteopatów. Choć dziś warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne w większości kraju, synoptyk Wojciech Raczyński ma dobre wiadomości dla zmęczonych zarówno gorącym powietrzem, jak i niskim ciśnieniem.

Pogoda przeciwko kierowcom

Deszcz, burze i silny wiatr - to będą dziś główne trudności, z którymi prawie w całym kraju będą musieli zmagać się kierowcy. Miejscami mogą trafić także na opady gradu. Dobre warunki czekają tylko podróżujących po północnym zachodzie i Wielkopolsce.

Gorąco, duszno i znowu burze

Przed nami kolejny gorący i duszny dzień. Na zachodzie i północnym zachodzie upłynie pogodnie, natomiast w pozostałych częściach kraju trzeba się nastawić na zmienną pogodę. Będzie się chmurzyć, przelotnie padać i znowu zagrzmi.

Alert pogodowy: burze niemal wszędzie

Uaktywnił się właściwy front burzowy nad zachodnią Polską. Ale także nad wschodem kraju pojawiła się tzw. strefa zbieżności, która może przekształcić się w linię nawałnic. Burze występują obecnie w niemal całej Polsce.

Wreszcie poopalamy się nad morzem

Nad morzem pogoda wykonała zwrot. Po kilku dniach wypełnionych deszczem i chłodem niedziela zapowiada się tam pogodnie i ciepło. Dodatkowo przyjemnie nagrzany jest Bałtyk, więc szanse na kąpiel są spore. Na Mazurach tak przyjemnie już nie będzie, synoptycy zapowiadają burze i przelotny deszcz.

Od upałów odpoczniemy dopiero po weekendzie

Najbliższe dni przyniosą stopniowe złagodzenie zarówno upałów, jak i gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Choć nadal będzie gorąco, zwłaszcza na południu, wschodzie i w centrum, już we wtorek temperatury spadną poniżej 30 stopni. Przydadzą się parasole, bo czeka nas sporo przelotnych opadów, za to burz powinno być mniej niż w ostatnim czasie.

Chmury nad Wimbledonem. "Isia" z Sereną pod dachem?

Agnieszka Radwańska kontra Serena Williams. Ku pojedynkowi tych dwóch rakiet zwrócą się dziś oczy całego świata. TVN Meteo sprawdziło, w jakich warunkach pogodowych przyjdzie się mierzyć ze sobą dwóm znakomitym tenisistkom i czy zwyciężczyni Wimbledonu będzie się kąpać nie tylko w blasku chwały, lecz także w blasku słońca.

W sobotę liczcie się z utrudnieniami

Dla polskich kierowców sobota nie okaże się łaskawa. Będzie im trudno prowadzić za sprawą gorąca oraz burz, podczas których mogą wystąpić gradobicia, a prędkość wiatru może sięgnąć 80 km/h.

Mokro nad wodą. Usłyszymy też grzmoty

Sobotnia aura nie zadowoli osób, które zdecydowały się na wypoczynek na Mazurach lub nad morzem. Według najnowszych prognoz, sobota upłynie pod znakiem burz, choć nie zabraknie przejaśnień.

Piątek trudny dla kierowców. Najpierw upał, potem burze

W piątek w całym kraju trudne warunki drogowe. W pierwszej części dnia dokuczy upał, utrudniający jazdę - zwłaszcza kierowcom podróżującym samochodem bez klimatyzacji. Po południu w całym kraju pojawią się burze z ulewnym deszczem, lokalnie gradem i porywami wiatru do 100 km/h.

Upał w całym kraju - nawet 35 st. C

Przed nami wyjątkowo ciężki dzień. W pierwszej jego części szybko wzrośnie temperatura i prawie w całym kraju przekroczy 30 st. C. Po południu rozpędzą się burze, miejscami gwałtowne z gradem.

Nad wodą gorąco, ale burze popsują plażowanie

Gorąco nad Bałtykiem, upalnie na Mazurach - taka pogoda zadowoli osoby, które lubią połączenie wysokich temperatur i odpoczynku nad wodą. Muszą one jednak przygotować się na to, że plażowanie popsują burze i opady. Szczególnie po południu będą występować w obu regionach.

Jeden niż zastąpi drugi

W ciągu następnej doby niż znad Litwy wypełni się, a od zachodu nasunie się kolejna zatoka niżowa.

Upał, grad i wiatr do 100 km/h

W pierwszej części dnia podróżowanie po drogach Polski południowej, wschodniej i południowo-zachodniej utrudni wysoka temperatura, która sięgnie maksymalnie 35 kresek. Po południu pojawią się silne wyładowania atmosferyczne, lokalnie z gradem i opadami deszczu do 50-60 l/mkw, ograniczającymi widzialność. Może też powiać do 100 km/h.