Polska

Polska

Katia wpłynie na pogodę w Polsce

Huragan Katia, który w niedzielę uderzył w Irlandię i Szkocję, w środę i w czwartek będzie wywierał wpływ na pogodę w Polsce. - Cała Europa środkowo-wschodnia i północna znajdzie się pod jej wpływem - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Bliskie spotkanie z piorunem. Film Reportera 24

Gwałtowne burze od rana atakowały przede wszystkim północne rejony naszego kraju. Reporterowi 24 udało się uchwycić uderzające pioruny i towarzyszące im potężne grzmoty na Warmii o godz. 8 rano.

200 interwencji strażaków w Lubuskiem

W związku z burzami, które przeszły minionej nocy nad województwem lubuskim, strażacy zanotowali dotychczas ok. 200 interwencji i nadal wyjeżdżają usuwać skutki nawałnic - poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Lewandowski.

Trudny poniedziałek za kółkiem

Przechodzący przez Polskę front atmosferyczny przyniesie trudne warunki do jazdy samochodem. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, bo drogi będą śliskie, a widzialność z powodu silnego deszczu ograniczona.

Smak wakacji został za granicą

Front atmosferyczny przechodzący w poniedziałek nad Polską popsuje pogodę w naszych ulubionych urlopowych destynacjach. Słońca i ciepłego morza warto więc poszukać za granicą. Najcieplejsza będzie Turcja.

Jesień pokaże pazury. Na termometrach nawet 13 stopni

Wrześniowa pogoda jeszcze przez następne kilka dni porozpieszcza nas wyższymi temperaturami. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza. Jednak już od środy 21.09 słupki na termometrach zaczną spadać, żeby pokazać nam temperatury w przedziale od 13 do 19 stopni.

Uratowany 300-letni cis dobrze rokuje

Leśnicy z nadleśnictwa Wipsowo, którzy kilka tygodni temu ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach, są pełni optymizmu. Drzewo, które zostało powalone przez wichurę, postawione do pionu miesiąc temu, ma nadal zielone igły.

Kasztanowce zakwitły we wrześniu. Są bardzo chore

Przy stołecznych ulicach zakwitły kasztanowce - informują Reporterzy 24 i portal tvnwarszawa.pl . Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

Zorze szaleją nad Biegunem Północnym

- Dziś o godz.14.30 dotarła do Ziemi materia wyrzucona ze Słońca podczas wybuchu klasy M2, pierwszego z serii oczekiwanych eksplozji - informuje TVN Meteo Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Niestety szanse, że podczas piątkowej nocy na polskim niebie zobaczymy zorzę, efektowna łunę będącą skutkiem wybuchu, są nikłe. - O wiele lepiej widoczne będą za to jutro wieczorem - mówi astronom.

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Coraz mniejsze szanse na plażowanie. Nad Bałtykiem chłodno

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Kierowcy na zachodzie muszą uważać na mgły

Nocą deszcz spadnie na drogi Polski północno-wschodniej. Nad ranem popadać morze na południu, a także w Polsce północno-zachodniej. Tam przewidywane są mgły. W sobotę zmotoryzowani nie będą mieli na co narzekać. Deszcz utrudni jazdę tylko w okolicach Rzeszowa.

Zabili niedźwiedzia, bo wyjadał śmieci

Po kolejnym odstrzale niedźwiedzia w okolicy położonej w Tatrach słowackiej miejscowości Niżne Hagi, organizacja ekologiczna WWF apeluje o podejmowanie mniej radykalnych rozwiązań wobec dzikich zwierząt. Tym razem zabito niedźwiedzicę, która uprzykrzała życie mieszkańcom, grzebiąc w koszach z odpadkami.

Chłód, burze, a czasem słońce

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Weekend: wróci ciepło, wyjrzy słońce

Mamy dobre wieści. Po deszczowym i chłodnym piątku nadejdzie pogodna sobota. Będzie cieplej, temperatura wzrośnie nawet do 24 st. C. Niestety rozpogodzenie nie potrwa długo. Już następnego dnia nad nasz kraj wróci deszcz. Na szczęście jest też dobra wiadomość na niedzielę.

Po wakacjach czas na sprzątanie lasów

Tylko w tym roku, do końca pierwszego tygodnia września, leśnicy uprzątnęli z lasów ponad 76 tys. sześć. śmieci. W najbliższych dniach będzie można im pomóc. Rusza kolejna edycja Sprzątania Świata, pod hasłem "Lasy to życie – chrońmy je".

Przez Polskę przeszły burze

Polska znajduje się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczyniają się do powstawania opadów. Obok deszczów pokazały się też burze.

Jak przygotować się do oglądania zorzy polarnej?

Między 8 a 10 września, dzięki wybuchom na Słońcu, będziemy mieli szansę zobaczyć w Polsce zorzę polarną. W związku z tym, że to zjawisko w naszym kraju nie jest częstym zjawiskiem, warto wieczorem udać się na obserwację nieba. Udzielamy Wam kilka rad, jak najlepiej przygotować się na nocne "łowy" zorzy.

Turyści wybierają Mazury i Bieszczady

Mazury i Bieszczady zostały uznane przez Polaków za najpopularniejsze regiony Polski wschodniej. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się Kielecczyzna oraz Polesie. W przyszłym roku ruszy promocja wschodnich regionów Polski w Niemczech i na Ukrainie.

Uwaga na drogach. Łatwo wpaść w poślizg

Nie mamy najlepszych wiadomości dla kierowców. Synoptycy przewidują przelotne, choć intensywne opady deszczu oraz burze. Wpadnięcie więc w poślizg będzie w ciągu najbliższej doby łatwiejsze niż zwykle. Na wybrzeżu czwartek zapowiada się wietrznie - lepiej nie parkować pod drzewami, bo wiatr będzie osiągał nawet 70 km/h.

W Olsztynie znajdziesz się w "środku" kosmosu

Do końca roku olsztyńskie planetarium zostanie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy, który umożliwi wyświetlanie projekcji w technice fulldome. Opcja ta ma za zadanie stworzyć u widza wrażenie podróży w kosmosie.

Każdy żeglarz będzie chciał nad Adriatyk

Zarówno Bałtyk, jak i jeziora w czwartek na pewno nie będą odpowiednimi miejscami dla żeglarzy. Deszcze, burze, a nawet sztormy zapanują nad krajowymi wodami. Dobry dzień będą mieli za to ci, którzy pływają po wodach Chorwacji, a także w okolicy greckich Cyklad.

Deszcz wystraszy resztkę turystów z plaż

Nie odpoczniemy w czwartek na polskich plażach. Temperatura powietrza będzie niższa od temperatury wody w Bałtyku, a na głowy wczasowiczów, którzy wybrali się na urlop nad morze, spadnie deszcz. W Kołobrzegu i w Sopocie spodziewamy się burz.

Przez najbliższe dwa dni zagrzmi, ale słabo

W ciągu najbliższych dwóch dni Polska znajdzie się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczynią się do powstawania opadów. Obok deszczów mogą występować i burze. Na szczęście nie będą one groźne, a w weekend pożegnamy je na dobre.