Zimowy wschód, jesienny zachód. Najnowsza prognoza na święta

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia
Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia
Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia

Pogoda w święta zapowiada się naprawdę różnorodnie. Jeszcze Wigilia na wschodzie będzie mroźna, ale już zachód kraju zanotuje dodatnie temperatury. W samo Boże Narodzenie będzie coraz cieplej: pierwszego dnia świąt mróz zostanie już tylko w centrum i na północnym wschodzie, a drugiego opuści nasz kraj niemal całkowicie.

W Wigilię mróz chwyci przede wszystkim w na wschodzie i w centrum kraju. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu temperatura powinna maksymalnie wynieść -9 st. C, w centrum -6 st. C, a na południowym wschodzie -3 st. C.

W województwach zachodnich ma być już na plusie. Pomorze Zachodnie zanotuje 2 st. C, a Dolny Śląsk 3 st. C.

Deszcz spodziewany jest na zachodzie, deszcz ze śniegiem w centrum, na południu i południowym wschodzie kraju. Przejaśnienia i rozpogodzenia synoptycy przewidują na północnym wschodzie.

25 grudnia

W Boże Narodzenia lekko wzrośnie temperatura na wschodzie kraju. Suwałki i Podlasie powinny odnotować -8 st. C, centrum -2 st. C, a Rzeszowszczyzna 0 st. C.

Ochłodzi się z kolei na zachodzie. Na Pomorzu Zachodnim słupki rtęci prawdopodobnie pokażą 1 st. C, a na Górnym Śląsku 2 st. C. Tam też pogoda będzie najładniejsza, z przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

Na pozostałym obszarze Polski zapowiada się pochmurnie z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem.

26 grudnia

W drugi dzień świąt pojawi się więcej słońca. Front atmosferyczny z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem odsunie się na wschód. Tam też nadal będzie najchłodniej, ale temperatura już znacząco wzrośnie.

Na północnym wschodzie termometry pokażą jeszcze -4 st. C, ale już w centrum i na południowym wschodzie 0 st. C, 3 st. C na Pomorzu Zachodnim i 4 st. C na Dolnym Śląsku.

Śniegu spodziewamy się na północnym i południowym wschodzie. W pasie od Mazowsza po Pomorze Zachodnie padał będzie deszcz ze śniegiem. Bez opadów zapowiada się zaś południowy zachód.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości