Najnowsze

Węgry pod śniegiem. Trzy ofiary mrozu

Najnowsze

Zima na Węgrzech

Utrzymujące się na Węgrzech mrozy rzędu minus 20 stopni przyczyniły się do śmierci trzech osób w ciągu ostatnich 24 godzin - podała w środę węgierska agencja prasowa MTI. Przykryty śniegiem kraj boryka się z problemami w transporcie miejskim i kolejowym.

Jedna osoba zmarła w wyniku zaczadzenia, a dwie w wyniku wychłodzenia organizmu. Jak podała policja, jednego dnia do schronisk w całym kraju skierowano ponad 150 bezdomnych.

W niektórych regionach Węgier pokrywa śnieżna ma 30 cm, co powoduje problemy na drogach, w transporcie miejskim i kolejowym.

Zimno szybko nie odpuści

Na Węgrzech Dunaj pozostaje żeglowny, ale z powodu oblodzenia niektórych odcinków torów wodnych żegluga odbywa się wolniej niż na co dzień. Węgierskie władze ostrzegły, że jeśli w najbliższych dniach mróz się utrzyma, Dunaj w przyszłym tygodniu zamarznie

Służby meteorologiczne ostrzegają, że w środę bardzo niska temperatura utrzyma się w 11 węgierskich komitatach (odpowiedniki województw). Z powodu mrozów na Węgrzech zawieszono zajęcia szkolne aż do końca tego tygodnia.

Autor: ar/ŁUD / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości