W weekend jak w lato. Ale do piątku mokro

Już za parę dni nadejdą ciepłe dni pełne słońca

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ wyżu Norbert z centrum nad Niemcami. Tylko północne i wschodnie krańce kraju pozostaną jeszcze pod wpływem niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

W czwartek na wschodzie kraju pochmurno z opadami deszczu, stopniowo przemieszczającymi się na wschód. Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu również na zachodzie i północy.

Termometry pokażą do 14 st. C. Powieje też mocniejszy wiatr.

Piątek

18 maja w całym kraju ma być pogodnie. Jedynie na Podlasiu i Mazurach jeszcze pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podlasiu, 17 st. C w centrum kraju do 18 st. C na Dolnym Śląsku.

Sobota

W pierwszy dzień weekendu będzie słonecznie, jedynie na zachodzie więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Podlasiu, 20 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Pomorzu.

Niedziela

Niedziela również ciepła. Termometry pokażą od 21 st. C na północnym-wschodzie, 23 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Poniedziałek

Pogodnie, tylko od zachodu kraju wzrost zachmurzenia do dużego z opadami deszczu i burzami postępującymi ku centrum. Temperatura maksymalna od 26˚C na północy, 27˚C w centrum kraju do 28˚C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w burzach silny, południowo-wschodni.

Autor: ar/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości