Czwartek zapowiada się bardzo ładnie. Wyżowo, pogodnie, a przelotne opady zdominują tylko Warmię, Mazury, Podlasie i Suwalszczyznę, ale nie zabraknie również rozpogodzeń. Temperatura maksymalna utrzyma się na poziomie powyżej 20 st. C w całym kraju. Wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22-24 stopnie w centrum po 26 st. C na Dolnym Śląsku. Barometry w Warszawie wskażą 1003 hPa. Powieje zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.
Warunki biometeorologiczne
Wilgotność powietrza będzie bardzo niska na południowym zachodzie - mniejsza niż 40 procent. Najwyższą zaś odnotujemy na wschodnim wybrzeżu, Podlasiu, Warmii, Mazurach, wschodnim Mazowszu i Lubelszczyźnie, czyli tam, gdzie będzie przechodziła strefa opadów. Subiektywne odczucie temperatury okaże się komfortowe w znacznej większości kraju. Ciepło zaś odczujemy na południowym zachodzie. Biomet na ogół będzie korzystny, tylko na północnym wschodzie neutralny.
Warunki biometeorologiczne w czwartek
Prognoza pogody dla wybranych miast
WARSZAWA
Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1004 hPa.
POZNAŃ
Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.
GDAŃSK
Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1017 hPa.
WROCŁAW
Pogodnie. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1003 hPa.
KRAKÓW
Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 991 hPa.
Autor: ao/aw/wd / Źródło: TVN Meteo