Polacy spędzają Wielkanoc nad Bałtykiem

Wybrzeże cieszy popularnością w święta

Ani deszcz, ani chłód nie są w stanie powstrzymać polskich turystów od spędzenia Wielkanocy nad Bałtykiem. - Nadmorskie pensjonaty, podobnie jak w ubiegłych latach, są pełne - oceniają pracownicy zachodniopomorskiej branży turystycznej.

- To już standard, że zarówno na Wielkanoc, jak i na Boże Narodzenie nad polskie morze przyjeżdżają licznie turyści - mówi Michał Sutyła z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Sutyła przyznaje, że wybrzeże Pomorza Zachodniego to głównie cel podróży mieszkańców Polski północno-zachodniej. W tamtejszych kurortach nie brakuje również turystów z Niemiec. - Hotele w tym czasie proponują pakiety pobytowe i dają duże rabaty, co uatrakcyjnia pobyt np. dla całej rodziny - zazna Sutyła. - Największe powodzenie mają obiekty, w których jest choćby niewielki basen czy skromne spa - podkreśla.

Wielkanoc na rowerach Rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus ocenia, że na świąteczny wypoczynek kurort ten przyciąga gości już nie tylko piękną, szeroką plażą, lecz także licznymi ścieżkami rowerowymi. Największym powodzeniem cieszy się obecnie ta najnowsza, łącząca polskie Świnoujście z niemieckimi kurortami na wyspie Uznam. - Z roku na rok coraz więcej ludzi rezygnuje z tradycyjnego siedzenia przy suto zastawionym stole, a wybiera aktywny wypoczynek. To dzięki temu właśnie Wielkanoc, a nie długi majowy weekend rozpoczyna sezon letni w naszym mieście - dodaje Karelus.

Pensjonaty po remoncie - W hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych przed świętami zakończono remonty. Na świnoujskiej promenadzie czynne są już kawiarnie, restauracje, lodziarnie, smażalnie ryb itp. Wszystko jest już gotowe na przyjęcie gości - zaznacza rzecznik. Karelus dodaje, że już na tydzień przed świętami w większości hoteli było niewiele wolnych miejsc. Nie brakowało hoteli, które miały zarezerwowane wszystkie pokoje.

Międzyzdroje startują przed majówką Inne miejscowości nadmorskie także przygotowały się do świąt. W Międzyzdrojach prawie wszystkie lokale gastronomiczne obok molo i promenady już działają. - Pozostałe otworzą się tuż przed długim majowym weekendem - zapewnia Sutyła.

Autor: //map / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości