Po łagodnej zimie przejściowe ochłodzenie. W dalszej perspektywie odwilż

Prognoza długoterminowa - komentarz synoptyka (TVN24)
Prognoza długoterminowa - komentarz synoptyka (TVN24)
Prognoza długoterminowa - komentarz synoptyka (TVN24)

"Przez najbliższe dwa tygodnie w rozkładzie ciśnienia nie zajdą istotne zmiany. Dominować będą układy niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej i Środkowej, które kierować będą do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPmc) znad Morza Śródziemnego bądź znad Atlantyku" - zapowiada w komentarzu do prognozy długoterminowej synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

"Od poniedziałku możemy spodziewać się łagodnej zimy" - podał synoptyk pisząc o tym, co czeka nas w ciągu najbliższych 16 dni.

Poniedziałek: trochę pośnieży

- W poniedziałek, w ciągu dnia, od południowego zachodu do dzielnic centralnych będzie się przemieszczała strefa dużego zachmurzenia z opadami śniegu. Spadnie mniej więcej od 2 do 5 cm śniegu - precyzował na antenie TVN24 Raczyński, dodając, że w górach południowego zachodu ilość śniegu może dochodzić do 10 cm.

Tak do końca tygodnia

Zdaniem Raczyńskiego, z pogoda taką, jak w poniedziałek będziemy mieli do czynienia do końca tygodnia.

- Czeka nas taka łagodna, spokojna zima. W najbliższy weekend czeka nas jednak duży spadek temperatury, nawet o 10 st. Celsjusza. Ale to tylko w najbliższy weekend, później znowu wróci łagodna zima - zaznaczał Raczyński.

W swoim komentarzu synoptyk podał, że "około 18-21 stycznia nastąpi przejściowe ochłodzenie, ponieważ nad Polskę napłynie arktyczne powietrze (PA) z północy. Pod koniec miesiąca będzie miała jednak miejsce kilkudniowa odwilż - z opadami marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem".

POGODA NA 16 DNI - SPRAWDŹ PROGNOZĘ

Pogoda na 16 dni
Pogoda na 16 dni
Pogoda w poniedziałek (TVN24)
Pogoda w poniedziałek (TVN24)

Autor: Wojciech Raczyński, map/rs / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości