Miłosne sygnały z dalekiego Kosmosu: serce rozgrzane do 8 mln st. C i 10 walentynek z Marsa

NASA/CXC/U.Liege/Y.Nazé et al./twitter.com/NASAJPLNASA pokazała kosmiczne Walentynki

Chociaż nie wszystkich zachwyca anglosaska tradycja obchodzenia Walentynek, sympatycy tego święta przekonują, że warto je docenić ze względu na pozytywne przesłanie. Należą do nich również pracownicy NASA, którzy pokazują, że miłosne sygnały płyną do nas nawet z dalekiego kosmosu.

"Mars przesyła nam wszystkim miłość w Walentynki" - napisali pracownicy Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA na Twitterze, załączając wyjątkową walentynkę. To zdjęcie marsjańskich formacji, o bardzo romantycznych kształtach. Specjaliści przeglądający zdjęcia dokumentujące różne obszary Czerwonej Planety znaleźli dziesięć serc.

"Miłość z Marsa" w obserwacjach NASAtwitter.com/NASAJPL

Gorące serce w Obłoku Magellana

To nie wszystko. Zespół pracujący z przy teleskopie kosmicznym Chandra zwrócił uwagę na kształt serca, jaki przyjęła chmura rozgrzanego do 8 mln st. C gazu, zlokalizowana w gromadzie gwiazd NGC 346 należącej do Małego Obłoku Magellana. Badania przeprowadzone za pomocą instrumentów radiowych, optycznych i w ultrafiolecie sugerują, że to znajdujące się 210 tys. lat świetlnych od Ziemi kosmiczne serce to pozostałość po wybuchu supernowej, który miał miejsce tysiące lat temu.

Kosmiczne serce to chmura gazu w gromadzie gwiazd NGC 346NASA/CXC/U.Liege/Y.Nazé et al.

Autor: js / Źródło: NASA

Źródło zdjęcia głównego: NASA/CXC/U.Liege/Y.Nazé et al./twitter.com/NASAJPL

Pozostałe wiadomości