Jak na żagle, to tylko na polskie jeziora

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Sobota najbardziej przychylna będzie pływającym po polskich jeziorach. Tam będzie ciepło, niespecjalnie wietrznie i obejdzie się bez opadów. Nad polskim morzem aura będzie bardzo zróżnicowana.

Przed żeglującymi po przybrzeżnych wodach w Międzyzdrojach i w Kołobrzegu szykuje się burzowy dzień. Będzie ciepło, od 26-27 st. C, a wiatry nie będą silne. Osiągną od 2 do 4 st. w skali Beauforta.

Prawie bezchmurne niebo, 22-25 st. C czekają na pływających po Zatoce Gdańskiej. Siła wiatrów będzie sie wahała od 1 do 3 st. w skali Beauforta w Jastarni, Sopocie i Krynicy Morskiej, a od 2 do 4 w Łebie.

Żeglować najlepiej po polskich jeziorach

Wspaniała sobota zapowiada się za to tym, którzy spędzają czas na wodach północno-wschodnich i wschodnich jezior. 26-29 st. C pokażą tamtejsze termometry, a wiatry w swoich najsilniejszych porywach osiągną nie więcej niż 4 st. w skali Beauforta i to wyłącznie na jeziorach położonych bliżej wschodniej granicy.

Nad jeziorem Solińskim będzie wyjątkowo spokojnie. Maksymalnie 2 st. w skali Beauforta, 28 st. ciepła i niemalże bezchmurne niebo sprawią, że na łódce najlepiej będzie sie po prostu opalać.

Nad Bałtykiem zachodnim zagrzmi

Zagrzmi nad Bałtykiem zachodnim. Nad środkową i wschodną częścią morza nie należy spodziewać się ani kropli deszczu. Średnia temperatura wyniesie 24 st. C, a siła wiatrów od 1 do 3 st. nad Bałtykiem wschodnim, przez 2-4 st. nad środkowym, do 3-5 st. nad jego zachodnią częścią.

W Grecji powieje

W Grecji niebo będzie bezchmurne, temperatury wysokie (do 35. st C), a wiatry różne. Od 1-3 st. w skali Beauforta na Korfu do 4-6 st. na Cykladach. W Chorwacji równie gorąco, ale wody będa juz dużo spokojniejsze. Średnia siła wiatru będzie oscylowała wokół 2 st. w skali Beauforta.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości