Najnowsze

Amerykańska prognoza pogody na jesień. Co czeka Polskę?

Najnowsze

Jesień 2016 na zdjęciach Reporterów Kontakt 24
Kontakt 24Jesień 2016 na zdjęciach Reporterów Kontakt 24

Z prognoz Amerykanów wynika, że jesień w całej Europie upłynie pod znakiem wyższych niż zazwyczaj temperatur. Jednak już w okolicach listopada niektóre kraje - w tym Polska - mogą spodziewać się opadów śniegu.

Najnowsze prognozy meteorologów z amerykańskiego serwisu AccuWeather mówią o tym, że jesień przyniesie znaczące zmiany warunków pogodowych w niemal wszystkich regionach Europy.

We wrześniu sucha pogoda zapanuje we Francji, Niemczech i Polsce: w wielu regionach będzie nawet bardziej słonecznie niż w środku lata. Temperatury także będą wyższe niż zazwyczaj we wrześniu.

- Suche okresy nie utrzymają się przez cały sezon, gdyż już w październiku powróci kilka tygodni nieco bardziej deszczowej aury, zwłaszcza we wschodniej Francji, w Niemczech i zachodniej Polsce - podał meteorolog Tyler Roys.

Po mokrym październiku przyjdzie listopad, podczas którego deszczu będzie nieznacznie mniej niż zazwyczaj w tym miesiącu. Polarne powietrze przyniesie kilka chłodniejszych dni, które nawiedzą wschodnie Niemcy i Polskę. Pod koniec listopada może nawet spaść śnieg.

Takie warunki mają panować w EuropieTVN24 za accuweather.com

Trudna jesień dla Anglików

We wrześniu termometry wskażą nawet do 24 stopni Celsjusza w południowej Anglii.

- Znacznie wzrośnie ryzyko nawałnic na przełomie października i listopada - stwierdził Roys. - Północ Irlandii i Szkocja będą szczególnie zagrożone - ostrzegł.

Co więcej, w Wielkiej Brytanii wystąpi również wysokie prawdopodobieństwo powodzi, a mieszkańców czeka sezon pełen ostrzeżeń pogodowych.

W Hiszpanii skwar, na Ukrainie zamieć

Półwysep Iberyjski wciąż będzie zmagał się z upałami. Grecy i mieszkańcy południowych Włoch również nie odpoczną od gorąca, a wysokim temperaturom będzie towarzyszył niemal całkowity brak opadów.

Ciepła jesień czeka też Ukrainę i kraje nadbałtyckie, ale już w listopadzie nastąpi znaczna zmiana: chłodne masy powietrza napłyną na południe, przechodząc przez terytoria nadbałtyckie, Ukrainę i Białoruś, gdzie pod koniec jesieni najpewniej spadnie śnieg.

Autor: sj/map / Źródło: Accu Weather

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości