Amerykańska prognoza pogody na jesień. Co czeka Polskę?

Jesień 2016 na zdjęciach Reporterów Kontakt 24
Jesień 2016 na zdjęciach Reporterów Kontakt 24
Kontakt 24
Kontakt 24Jesień 2016 na zdjęciach Reporterów Kontakt 24

Z prognoz Amerykanów wynika, że jesień w całej Europie upłynie pod znakiem wyższych niż zazwyczaj temperatur. Jednak już w okolicach listopada niektóre kraje - w tym Polska - mogą spodziewać się opadów śniegu.

Najnowsze prognozy meteorologów z amerykańskiego serwisu AccuWeather mówią o tym, że jesień przyniesie znaczące zmiany warunków pogodowych w niemal wszystkich regionach Europy.

We wrześniu sucha pogoda zapanuje we Francji, Niemczech i Polsce: w wielu regionach będzie nawet bardziej słonecznie niż w środku lata. Temperatury także będą wyższe niż zazwyczaj we wrześniu.

- Suche okresy nie utrzymają się przez cały sezon, gdyż już w październiku powróci kilka tygodni nieco bardziej deszczowej aury, zwłaszcza we wschodniej Francji, w Niemczech i zachodniej Polsce - podał meteorolog Tyler Roys.

Po mokrym październiku przyjdzie listopad, podczas którego deszczu będzie nieznacznie mniej niż zazwyczaj w tym miesiącu. Polarne powietrze przyniesie kilka chłodniejszych dni, które nawiedzą wschodnie Niemcy i Polskę. Pod koniec listopada może nawet spaść śnieg.

Takie warunki mają panować w EuropieTVN24 za accuweather.com

Trudna jesień dla Anglików

We wrześniu termometry wskażą nawet do 24 stopni Celsjusza w południowej Anglii.

- Znacznie wzrośnie ryzyko nawałnic na przełomie października i listopada - stwierdził Roys. - Północ Irlandii i Szkocja będą szczególnie zagrożone - ostrzegł.

Co więcej, w Wielkiej Brytanii wystąpi również wysokie prawdopodobieństwo powodzi, a mieszkańców czeka sezon pełen ostrzeżeń pogodowych.

W Hiszpanii skwar, na Ukrainie zamieć

Półwysep Iberyjski wciąż będzie zmagał się z upałami. Grecy i mieszkańcy południowych Włoch również nie odpoczną od gorąca, a wysokim temperaturom będzie towarzyszył niemal całkowity brak opadów.

Ciepła jesień czeka też Ukrainę i kraje nadbałtyckie, ale już w listopadzie nastąpi znaczna zmiana: chłodne masy powietrza napłyną na południe, przechodząc przez terytoria nadbałtyckie, Ukrainę i Białoruś, gdzie pod koniec jesieni najpewniej spadnie śnieg.

Autor: sj/map / Źródło: Accu Weather

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości