Przez północno-wschodnią część Hiszpanii i południową Francję przeszły gwałtowne ulewy. W Katalonii woda zniszczyła wiele domów i samochodów. Jedna osoba zginęła. We Francji wiatr zrywał dachy z budynków i łamał drzewa.
Z każdym kolejnym dniem będzie robiło się coraz chłodniej. W poniedziałek termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia zaledwie 13 stopni Celsjusza. Od niedzieli zaczną pojawiać się też przelotne opady deszczu.
Nie codziennie można zobaczyć w swoim ogrodzie martwego węża, jedzonego właśnie przez innego. W akcji bierze też udział pokaźna osa, która żądli posilającego się gada. Tę niezwykłą historię udało się nawet uwiecznić na filmie.
Na Węgrzech padają rekordy ciepła. Przez trzy dni odnotowywano temperaturę, która mogłaby się pojawić się w lipcu.
We wtorek na południu kraju termometry wskazywały ponad 28 stopni Celsjusza - poinformował Krajowy Urząd Meteorologiczny.
Według prognoz, w środę do godzin południowych w całym kraju mogą utrzymywać się mgły i zamglenia. Miejscami widzialność będzie ograniczona do 100 metrów. Na Kontakt 24 dostaliśmy relacje, w których pokazujecie ile widać w waszych miastach.
Gwałtowne opady deszczu nawiedziły w poniedziałek wieczorem północną część Włoch. Najgorsza sytuacja jest w rejonie Piemontu, w północno-zachodniej części kraju. Woda zalała tam niektóre miejscowości, jest również ofiara śmiertelna. Dwa regiony wprowadziły stan wyjątkowy.
W środowy poranek mogą utrzymywać się mgły. Kolejne godziny powinny upłynąć pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni.
Jeden z mieszkańców chińskiej prefektury Xiajiang podczas zbiorów herbaty natknął się na dziwnie wyglądające małe ptaki. - Wyglądały jak małpy z dużymi oczami - powiedział Liu. Nie wiedząc, co to za gatunek, przywiózł je do domu.
Niecałe dwa tygodnie po znalezieniu w Tamizie martwego humbaka, na tym samym odcinku rzeki natrafiono na kolejnego walenia. Po sekcji okazało się, że był to bardzo rzadki płetwal czerniakowy.
Nasze polskie żubry, niczym amerykańskie bizony, zaczynają wędrówkę do miejsc, gdzie będą mogły spokojnie spędzić zimę. W Bieszczadach żyje ponad 550 osobników.
Jak podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA), odchylenie od średniej globalnej temperatury lądów i oceanów we wrześniu 2019 roku było najwyższe w historii pomiarów. Ubiegły miesiąc dorównał rekordowemu wrześniowi z 2015 roku.
Tornado, które pojawiło się w niedzielę w Dallas, wyrządziło w mieście duże zniszczenia. Błyskawice raz po raz rozświetlały niebo, a na ziemię spadał grad wielkości piłek golfowych. Ponad 175 tysięcy odbiorców nie miało prądu.
W Poznaniu zaczął działać specjalny dron, który z powietrza bada skład dymu z kominów. Dzięki temu dużo prościej będzie można sprawdzić, którzy mieszkańcy łamią prawo i spalają niedozwolone odpady. Później do akcji mają wkraczać funkcjonariusze straży miejskiej i nakładać odpowiednie kary.
W najbliższych dniach pojawiać się będą liczne mgły i zamglenia. Synoptycy nie zapowiadają jednak opadów deszczu, a termometry pokażą miejscami nawet 24 stopnie Celsjusza.
Podczas jesiennych spacerów czy grzybobrania możemy zostać dotkliwie pogryzieni przez "kleszcze ze skrzydłami", czyli strzyżaki. Te latające pasożyty, których ukąszenie pozostawia swędzący ślad, atakują zwierzęta i ludzi.
Na terenie zambijskiego Narodowego Parku South Luangwa znaleziono martwego słonia, pod którym leżał przygnieciony krokodyl. Władze parku nie wiedzą jeszcze, co było przyczyną tej sytuacji.