Harce danieli uwieczniła na nagraniu w swoim ogrodzie Reporterka 24. Jak przekazała pani Anna, nie jest to pierwszy raz, kiedy zwierzęta odwiedziły jej posesję. - Teraz rodzinka odwiedziła nas znowu, ale tym razem powiększona o dwa maluszki - opowiadała.
Za sprawą pogodnego wyżu aura będzie znacznie spokojniejsza niż jeszcze kilka dni temu. Miejscami mogą występować słabe i przelotne opady deszczu, ale na ogół będzie pogodnie. Pod koniec tygodnia do części Polski wróci upał.
Mrożenie grzybów jest jedną z najlepszych metod ich przechowywania. Jak mrozić grzyby, aby móc się cieszyć ich smakiem? Podpowiadamy, które gatunki wybrać i jak przygotować je do mrożenia.
Co jedzą jeże? Wbrew wyobrażeniom wielu osób, nie wędrują z jabłkiem nabitym na kolce. Dlaczego? Ponieważ jabłko nie jest ulubionym przysmakiem jeża. Głównymi składnikami jego diety są raczej owady, dżdżownice i małe gryzonie.
Władze Niemiec ostrzegają przebywających na zalanych terenach kraju przed możliwością gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Niebezpieczeństwo jest bardzo duże, ponieważ podczas akcji ratunkowych i sprzątaniu zniszczeń mnóstwo różnych osób spotyka się na niewielkiej przestrzeni.
Stan Oregon zmaga się z jednym z największych pożarów w historii. Z ogniem od dwóch tygodni walczą tysiące strażaków. W poniedziałek płomienie pochłonęły kolejne 19 tysięcy hektarów terenu.
Dzięki precyzyjnym symulacjom komputerowym naukowcy z Uniwersytetu z Newcastle policzyli, że gwałtowne burze pod koniec XXI wieku będą występować 14 razy częściej niż obecnie. Zjawiska staną się też bardziej intensywne, przez co przyniosą dużo większe opady i potencjalne zniszczenia.
Ogień strawił już niemal 900 tysięcy hektarów na Syberii. Tysiące strażaków próbują poradzić sobie z katastrofą. Pożar zbliżył się niebezpiecznie szybko do jednej w elektrowni wodnych w regionie.
Pogoda na dziś przyniesie sporo chmur na niebie, z których może przelotnie popadać deszcz. Niewykluczone są też burze. Termometry pokażą maksymalnie od 20 do 24 stopni Celsjusza.
Powódź, która była następstwem intensywnych opadów deszczu, nawiedziła austriackie miasto Hallein. Jak informują władze, nikt nie został ranny, ale żywioł wyrządził wiele szkód.
Trąby wodne mogli zaobserwować w poniedziałek turyści i mieszkańcy przebywający na polskim wybrzeżu. Zdjęcia wirujących nad wodą lejów otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Pogoda na jutro zapowiada się następująco: będzie pochmurno, w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.
Ogień trawi rosyjskie lasy. 60 miejscowości położonych na Syberii, w tym Jakuck, spowił dym pochodzący z pożarów - poinformowało w poniedziałek rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Alert wysłano do osób przebywających w części województwa podkarpackiego.
Powodzie w Niemczech i Belgii były katastrofalne. - To w klimatologii i hydrologii określane jest jako powodzie błyskawiczne. Są one wynikiem takich bardzo intensywnych, o dużym natężeniu, opadów - mówił na antenie TVN24 profesor Krzysztof Błażejczyk, klimatolog.
Gatunki pająków w Polsce (i ich jadowitość) to temat, który interesuje wiele osób. Niektórzy reagują na pająki strachem lub obrzydzeniem, jednak są to bardzo pożyteczne stworzenia. Żywią się bowiem działającymi ludziom na nerwy owadami - między innymi komarami. Jakie są rodzaje pająków w Polsce?
Niemcy naprawiają szkody poniesione w wyniku ogromnych powodzi. W Erftstadt leżącym nieopodal Kolonii w sprzątaniu zalegającego błota pomaga wojsko wspierane przez ciężki sprzęt. W regionie wciąż nie jest bezpiecznie.
Niebezpieczne ulewy nawiedziły Palermo na Sycylii. Strażacy ratowali ludzi, którzy utknęli w swoich pojazdach i domach, odpompowywali także wodę z budynków.
Dożynki nie mogą obejść się bez wieńca dożynkowego, który jest ich głównym elementem. Ma on bardzo bogatą historię i związanych jest z nim wiele tradycji. Przypominamy, czym są dożynki, dlaczego przy drogach stoją witacze i jak zrobić wieniec dożynkowy.
Burze i ulewy, które pojawiły się w niedzielę, zostawiły po sobie sporo zniszczeń. Strażacy interweniowali niemal 1500 razy - najwięcej w województwie małopolskim. Doszło do podtopień, wiatr łamał drzewa i zrywał linie wysokiego napięcia.
Miasto Calgary w Kanadzie spowił dym. To dlatego, że prowincje Atlanta i Kolumbia Brytyjska od wielu dni zmagają się z płomieniami. W części kraju prognozowane są opady, nie ma jednak szans na poprawę sytuacji.
Pogoda na dziś przyniesie sporo słońca. Gdzieniegdzie pojawi się więcej chmur, z których popada deszcz. Niewykluczone są też lokalne burze, które nie powinny być gwałtowne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni.
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. W części kraju obowiązuje trzeci, najwyższy stopień alertów. Tam porywy wiatru mogą sięgać 100 kilometrów na godzinę.
Przez Podkarpacie przechodziły burze. Strażacy w związku z pogodą interweniowali ponad 200 razy. Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic. Relacje z burzowej niedzieli otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego, drugiego oraz pierwszego stopnia. Jak podają, z powodu burz i intensywnych opadów deszczu, poziom wody w rzekach może szybko wzrastać.
Pogoda na jutro zapowiada się na ogół spokojnie. Jeżeli wystąpią burze, to tylko lokalnie i będą mniej gwałtowne niż w ciągu ostatnich dni. Temperatura sięgnie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.