Poniedziałkowe zaćmienie będzie prawdopodobnie najliczniej obserwowanym i najczęściej fotografowanym w historii świata. Dzięki internetowym transmisjom będzie można je oglądać właściwie na całym świecie. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym wydarzeniu?
Bolesławiec warto odwiedzić nie tylko w trakcie Święta Ceramiki. W warsztatach ceramicznych można uczestniczyć przez cały rok. Warto również skorzystać ze zdrowotnych właściwości solanki w Termach Bolesławiec.
Prawie 3600 odbiorców z województwa pomorskiego nadal nie ma prądu po gwałtownych burzach, które przeszły nad regionem tydzień temu. Zaraz po przejściu nawałnicy, w kulminacyjnym momencie energii elektrycznej nie miało około 130 tysięcy gospodarstw.
Intensywne opady deszczu, które nękały województwa południowej i wschodniej Polski, powoli słabną. Instytut Meteorologii i Gospodarki podtrzymuje część ostrzeżeń.
"Spadło sporo wody. W Tatrach suma opadów deszczu wynosiła ponad 100 litrów na metr kwadratowy" - pisze dla nas synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.
Najbliższy tydzień nie przyniesie spokojniejszej niż w ostatnich dniach pogody. Wciąż prognozowane są opady deszczu, miejscami intensywne, oraz burze z gradem.
Zaćmienie zawsze wywołuje dreszczyk emocji. Na chwilę zapada ciemność, a na horyzoncie widać jedynie fragment Słońca. Już w poniedziałek będzie można obserwować to zjawisko. Niestety, widoczne będzie tylko z terenu Ameryki Północnej.
Kierujący jednośladem w mieście Beihai na południu Chin tak bardzo zapatrzył się w ekran telefonu, że nie zauważył wielkiej dziury, która pojawiła się na drodze tuż przed nim.
Lawiny błotne na Krymie. Doszło do nich w południowo-wschodniej części okupowanego przez Rosjan półwyspu. Podróżujący samochodami zostali uwięzieni w swoich autach po tym, jak na drogę spłynął potok błota.
Niefrasobliwość indyjskich przedsiębiorców odbija się na bezpańskich psach. Błąkające się po ulicach zwierzęta mają zafarbowaną na niebiesko sierść. Nienaturalny kolor to jednak tylko początek ich problemów.
Od kilku dni trwa akcja ratunkowa w stolicy Sierra Leone, Freetown. Media lokalne podają, że zginęło nawet tysiąc osób, a zagraniczne - że niecałe pięćset.
W całej Polsce trwają działania straży pożarnej wspomagane przez wojsko oraz ochotników. Przyczyną tej mobilizacji jest potężna nawałnica, która odebrała życie sześciu osobom i doprowadziła do ogromnych szkód. Informujemy, jak można pomóc mieszkańcom.
W nocy z piątku na sobotę strażacy interweniowali wielokrotnie. Działania skupiały się głównie na usuwaniu powalonych drzew. Nadal jednak wiele miejscowości mierzy się ze skutkami nawałnicy z ubiegłego tygodnia.
Wir pyłowy, który powstał na terenie obozu dla uchodźców w Iraku, wciągnął i wyrzucił w powietrze małego chłopca. Dziecko zostało ciężko ranne i trafiło do szpitala.
W nocy z piątku na sobotę burze przesuwały się na północny wschód kraju. W województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim strażacy wyjeżdżali wielokrotnie do interwencji. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania pokazujące nocną sytuację nad Polską.