Najnowsze

Najnowsze

"Żałośnie nieprzygotowani" do upałów. Brytyjski rząd w ogniu krytyki

Brytyjczycy się "smażą" w wyniku fali upałów, sytuacja z każdym rokiem zapewne będzie się pogarszać, a rząd nie staje na wysokości zadania - twierdzą parlamentarzyści z międzypartyjnej komisji. Zwracają uwagę, że wysokiej temperatury nie wytrzymują ludzie i budynki. W opisie działań rządu powtarza się słowo "żałosny".

Droga w Witnicy znowu się "spociła". Asfalt lepił się do opon

Opony i podwozia oblepione roztopionym w upale asfaltem. Z taką niemiłą niespodzianką musieli radzić sobie w piątek kierowcy podróżujący obwodnicą Witnicy w województwie lubuskim. Płynny asfalt zdaje się "specjalnością" tej miejscowości. To już kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach.

Jak nowe technologie pomagają walczyć z objawami alergii

Alergia, dziś tak bardzo powszechnie występująca u wielu ludzi, nie jest wcale nową chorobą. Pewnie niewielu z nas wie, że pierwsze informacje dotyczące alergii zostały zapisane na kartach historii już trzy tysiące lat przed naszą erą.

"Nasz monsun zaczyna przypominać monsun rodem z Indii". Upały nie odpuszczą

Z punktu widzenia statystyki, obecna sytuacja pogodowa, a konkretniej upały, nie są normalne. Nie nadszedł charakterystyczny dla tej pory roku monsun letni. "Wszystko dlatego, że nad Morzem Norweskim i Skandynawią usadowił się mocny wyż, który nie wpuszcza deszczowych wirów powietrza w głąb kontynentu" - tłumaczy synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Niewyobrażalnie gwałtowny żywioł. Pożary lasów jak wybuch bomby atomowej

Emisja popiołów i gazów spowodowana pożarami w samym tylko 2017 roku przewyższa tę, wynikającą z działalności wulkanów przez dziesięć ostatnich lat. W październiku w Portugalii, w ciągu zaledwie jednej godziny spłonęło 14 tysięcy hektarów lasu. Pożary stają się coraz gwałtowniejsze. Dlaczego? Możliwe, że udało się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Sinice to nie glony. Skąd się wzięły na polskim wybrzeżu?

Wykwitom sinic sprzyja duże nasłonecznienie, wysoka temperatura wody oraz brak silnego wiatru. Taka właśnie sytuacja panuje obecnie nad Bałtykiem. Czym jednak są sinice, czym różnią się od glonów i jakie konsekwencje mogą nam grozić po wejściu do wody? Na te pytania odpowiadają eksperci.

Grad po kolana. Krajobraz po burzy

Gwałtowna burza nawiedziła w weekend stan Kolorado. Napadało tak dużo gradu, że mieszkańcy musieli użyć łopat do jego odgarnięcia. Jedną z autostrad pokryła gruba warstwa błota grubości 90 centymetrów.