Świat

Terroryści grozili Bataclan już wcześniej, bo "dzierżawili ją Żydzi"

Świat


Sala koncertowa Bataclan, która stała się w piątek główną scenerią ataku terrorystów w Paryżu, od dawna była "na muszce'" terrorystów, ponieważ "dzierżawili ją Żydzi" - pisze paryski "Le Point".

Podczas przesłuchań sprawców dokonanego w Kairze w 2009 zabójstwa francuskiego studenta, można było usłyszeć od członków tej grupy terrorystycznej noszącej nazwę "Dżajsz al-Islam" (Armia Islamu), że mieli oni zamiar dokonać zamachu na tę salę będącą własnością żydowskich przedsiębiorców.

Wyznanie to jest na nagraniach dokonanych przez francuską Dyrekcje Generalną Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DCRI). Już w latach 2007-2008 ta paryska sala była na celowniku skrajnych ugrupowań, ponieważ urządzały tam konferencje organizacje żydowskie, a także izraelska Policja Graniczna.

Zakryte twarze

Film wideo krążący w internecie pokazuje grupę kilkunastu młodych ludzi z twarzami zakrytymi charakterystycznymi trójkątnymi chustami, którzy grozili personelowi Bataclan w związku z tym, że sala była wynajmowana do wspomnianych celów. Pisał o tym wówczas dziennik "Le Parisien".

Jednak Pascal Lalux, który był właścicielem lokalu przez 40 lat, oświadczył, że obiekt został sprzedany we wrześniu innym właścicielom - odnotował izraelski dziennik "The Times of Israel".

Jak wynika z informacji "Le Point", amerykański zespół Eagles of Death Metal, który występował w momencie, gdy terroryści zaczęli strzelać seriami do publiczności, odbył tournee po Izraelu, w związku z czym rozlegały się liczne nawoływania do jego bojkotu.

Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policji
Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policjiTVN24 BiS
wideo 2/23

Autor: lukl\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: