TVN24 | Świat

"Partia Demokratyczna nienawidzi czystego pięknego węgla". Trump zakołysał się też w rytm "Y.M.C.A."

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

Podczas wiecu w Johnstown w Pensylwanii walczący o reelekcję prezydent USA Donald Trump zaprezentował swój układ taneczny do piosenki "Y.M.C.A". Roztaczał także czarną wizję ewentualnych rządów Joe Bidena i Partii Demokratycznej.

Drugi dzień z rzędu amerykański prezydent Donald Trump spotyka się z wyborcami, mobilizując ich do głosowania w wyborach prezydenckich i strasząc czarną wizją ewentualnych rządów Joe Bidena i Partii Demokratycznej.

Podczas wizyty w Johnstown w Pensylwanii Trump mówił, że "jedną z najważniejszych dla Pensylwanii kwestii to przetrwanie przemysłu frakowania (sposobu wydobywania gazu łupkowego)". - A Joe Biden regularnie obiecywał, że wprowadzi jego zakaz. On jest kłamcą! - mówił prezydent USA ze sceny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- Partia Demokratyczna nienawidzi frakowania, nienawidzi węgla, czystego pięknego węgla. Nienawidzi krajowej produkcji energii. Biden zamknie wasz przemysł. Tego chce. A jeśli demokraci wygrają, wypchają Sąd Najwyższy sędziami o skrajnie lewicowych poglądach. Oni podrą na strzępy Drugą Poprawkę do Konstytucji. Zapomnijcie wtedy choćby o prawie do posiadani broni - powiedział Trump.

Muzyczny wiec Trumpa

Podczas wiecu prezydent USA zaprezentował także skromny układ taneczny do utworu "Y.M.C.A." amerykańskiego zespołu Village People. Na nagraniu z Johnstown widać, jak Trump wymachuje rękoma, a także wskazuje na zgromadzoną publiczność.

Podczas wiecu wybrzmiał także utwór "Gloria" Laury Branigan.

CZYTAJ TAKŻE: Trump wznowił wiece. Zaczął od rozrzucania maseczek >>>

Trump w tym tygodniu planuje codziennie organizować podobne spotkania z wyborcami, żeby nadrobić dni, które spędził na leczeniu z powodu zakażenia koronawirusem.

Autor:pp\mtom

Źródło: tvn24.pl, PAP, Reuters