TVN24 | Świat

Watykan oferuje bezpłatne testy i maseczki ochronne dla ubogich

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Bezpłatne testy na badanie obecności koronawirusa i szczepionki przeciwko grypie - to inicjatywa Watykanu dla najbiedniejszych. Została ogłoszona w związku z obchodzonym w niedzielę Światowym Dniem Ubogich, ustanowionym przez papieża Franciszka.

Watykan poinformował w czwartek, że w ambulatorium dla ubogich w kolumnadzie przy Bazylice Świętego Piotra, założonym przez urząd papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego, wykonywane są testy, którym mogą poddać się ci, którzy chcą na przykład skorzystać z noclegowni bądź powrócić do swojego kraju.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Wykonywanych jest tam około 50 badań dziennie. Można też zaszczepić się przeciwko grypie.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella powiedział na konferencji prasowej transmitowanej w internecie, że Watykan wyśle pierwszą partię 350 tysięcy maseczek ochronnych dla co najmniej 15 tysięcy uczniów z ubogich rodzin z Rzymu.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Ponadto Watykan już rozesłał do rzymskich parafii 5 tysięcy paczek z żywnością dla najuboższych.

W niedzielę rano papież Franciszek odprawi w Bazylice Świętego Piotra mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich. Jak wyjaśniono, w związku z ograniczeniami z powodu pandemii na mszy obecnych będzie 100 osób, reprezentujących wszystkich ubogich świata.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości