TVN24 | Świat

Rośnie liczba zakażeń w Izraelu. W Wielkiej Brytanii ponad 50 tysięcy nowych przypadków

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

W związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa znaczący wzrost liczby zakażeń odnotowano w Izraelu. Czwarta fala COVID-19 narasta również w Wielkiej Brytanii, gdzie stwierdzono ponad 50 tysięcy nowych infekcji. Włoski rząd obok informacji o wzroście o liczby zakażeń, przekazał, że zaszczepionych zostało ponad 60 milionów obywateli kraju.

W ciągu ostatniej doby w Izraelu odnotowano 850 nowych infekcji koronawirusem, co jest najwyższym wynikiem od czterech miesięcy. Głównym tego powodem, jak podał portal the Times of Israel, jest szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Delta, bardziej zaraźliwego od innych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według portalu dla rządu nowego premiera Izraela Naftalego Beneta największym wyzwaniem jest walka z ponownym wzrostem zachorowań na COVID-19, który nastąpił dwa miesiące po zaszczepieniu ponad połowy społeczeństwa i zniesieniu większości ograniczeń.

Według danych ministerstwa prawie 62 proc. populacji zaszczepiło się co najmniej jedną dawką, z czego 56,12 proc. jest już w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. To może być powodem, dla którego liczba osób ciężko przechodzących COVID-19 zmniejsza się. Obecnie jest ich 52.

Ponad 50 tysięcy zakażeń w Wielkiej Brytanii

Aż 51 870 zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii, co jest najwyższym bilansem od 15 stycznia - poinformował rząd w piątek. Stwierdzono także 49 zgonów w związku z COVID-19.

Brytyjski rząd wskazuje, że szczepienia znacząco osłabiły związek między zakażeniami a hospitalizacjami i zgonami, ale te statystyki również rosną. W czwartek w szpitalach były 3964 osoby chore na COVID-19 - najwięcej od końca marca. Zaledwie pięć dni wcześniej przekroczony został poziom 3000 osób w szpitalach, a 13 dni wcześniej - poziom 2000.

Jeśli chodzi o bilans zgonów, to podany w piątek bilans jest niższy od tego z czwartku o 14, ale to nadal trzeci najwyższy wynik podczas trzeciej fali. Zarazem zarówno liczby osób w szpitalach, jak i tych w ciężkim stanie, są znacznie poniżej poziomów z połowy stycznia.

Ponad 60 milionów zaszczepionych Włochów

Urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw kryzysu spowodowanego pandemią poinformował, że we Włoszech wykorzystano ponad 91 procent dostarczonych dotąd dawek szczepionek. Liczba wykonanych w kraju szczepień przeciw COVID-19 przekroczyła w piątek 60 milionów - ogłosił rząd.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że minionej doby na COVID-19 zmarło 11 osób i wykryto prawie 2900 nowych zakażeń, czyli o 500 więcej niż poprzedniego dnia. Wzrost ten wiąże się z szerzeniem się bardziej zakaźnego wariantu Delta koronawirusa.

Stabilna jest sytuacja w szpitalach, gdzie na oddziałach intensywnej terapii przybyło ośmiu chorych na COVID-19 - jest ich łącznie 161.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: