TVN24 | Świat

Czarnogóra otwiera się na 131 państw. Nie ma wśród nich Polski

TVN24 | Świat

Autor:
asty/pm
Źródło:
PAP

Czarnogóra zezwoliła na przyjazd turystów ze 131 państw - wśród nich nie znalazła się Polska. Do kraju mogą przybywać jednak obywatele naszych unijnych sąsiadów - Niemiec, Czech, Słowacji czy Litwy. Rząd w Podgoricy jako pierwszy w Europie ogłosił, że jest "wolny od koronawirusa".

Władze Czarnogóry opracowały listę państw, których obywatele mogą przyjeżdżać bez ograniczeń, jeśli w tych krajach jest najwyżej 25 aktywnych przypadków COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców - Polski na niej nie ma. Na liście, poza sąsiadami Czarnogóry, znajdują między innymi Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Luksemburg, Niemcy i Izrael. Rząd Czarnogóry napisał na Twitterze w poniedziałek, że "turyści, głównie z Europy Zachodniej, zaczęli przyjeżdżać już od północy".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Czarnogóra otwiera się na inne krajeGgia/Wikimedia CC BY 2.0

Instytut Zdrowia Publicznego Czarnogóry poinformował, że decyzję o łagodzeniu obostrzeń wobec innych krajów podjęto na podstawie trzech kryteriów - epidemiologicznych, zdolności systemu opieki zdrowotnej i zdolności testowej.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Czarnogóra, starając się przyciągnąć europejskich turystów szukających bezpiecznego miejsca na spędzenie wakacji, reklamuje się jako miejsce wolne od koronawirusa, ponieważ oficjalnie nie odnotowano tu nowych przypadków zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni. Aktualizowana co tydzień lista krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać do Czarnogóry, znajduje się na stronie Instytutu Zdrowia Publicznego Czarnogóry.

Autor:asty/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ggia/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty: