Prezydent USA Joe Biden znów ma pozytywny wynik testu na COVID-19

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden ponownie uzyskał w czwartek pozytywny wynik testu na COVID-19. Jak dodał jego lekarz Kevin O'Connor, amerykański przywódca czuje się bardzo dobrze, ale pozostanie w izolacji.

Joe Biden "doświadcza jedynie sporadycznie kaszlu" - stwierdził O'Connor.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre mówiła w czwartek, że prezydent pozostanie w izolacji, dopóki jego testy nie będą negatywne. Uzależniła od O'Connora decyzję, czy do zakończenia jego izolacji będą potrzebne dwa kolejne negatywne testy.

Przypadek "odbicia" i kolejne pozytywne wyniki

79-letni Biden zakończył izolację w poprzednią środę po pierwszym pozytywnym wyniku testu na COVID-19, który miał 21 lipca. W sobotę uzyskał ponownie pozytywny wynik testu, co jego lekarz Kevin O'Connor określił jako przypadek "odbicia", obserwowany u małego odsetka pacjentów, przyjmujących lek przeciwwirusowy Paxlovid.

W poniedziałek amerykański prezydent ponownie uzyskał wynik pozytywny, ale "można się było tego spodziewać" - napisał O'Connor w notatce, opublikowanej przez Biały Dom. "Będzie nadal pracował z rezydencji wykonawczej" - dodał lekarz.

Biden: objawy są łagodne, czuję się dobrze
Biden: objawy są łagodne, czuję się dobrzeTwitter/POTUS

Jean-Pierre zaznaczyła, że Biden ma łagodne "utrzymujące się" objawy zakażenia, ale nie doświadczył żadnych nowych objawów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości