TVN24 | Świat

Biały Dom rozważa zorganizowanie rozmowy Bidena z Xi

TVN24 | Świat

Autor:
akr//rzw
Źródło:
PAP

Amerykańska administracja rozważa zorganizowanie dwustronnych rozmów między przywódcami USA i Chin, Joe Bidenem i Xi Jinpingiem - przekazał doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Ocenił, że mogłoby do tego dojść podczas szczytu G20 w październiku.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan w czwartek podczas rozmowy z dziennikarzami powiedział, że amerykańska administracja rozważa dwustronne rozmowy prezydentów USA i Chin, Joe Bidena i Xi Jinpinga. Nie wiadomo jednak, jaką miałyby mieć formę - rozmowy telefonicznej czy bezpośredniego spotkania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sullivan zasugerował, że dobrą okazją do spotkania twarzą w twarz mógłby być szczyt G20 organizowany w Rzymie pod koniec października tego roku. Jak dodał, spotykanie się osobiście ma swoją wartość, podobnie jak miały ją rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w środę w Genewie.

"Będziemy mogli zobaczyć w nadchodzących miesiącach, czy postęp jest możliwy"

Odnosząc się do genewskiego szczytu, Sullivan wyjaśnił, że przedstawiona przez Bidena lista krytycznych 16 obszarów, których Rosji nie wolno atakować, dotyczy między innymi ataków hakerów wspieranych przez to państwo i rosyjskich cyberprzestępców.

Jak dodał, jest to jeden z obszarów, gdzie "będziemy mogli zobaczyć w nadchodzących miesiącach, czy postęp jest możliwy, czy po prostu będziemy musieli podjąć działania chroniące nasze interesy, bo postęp się nie dokonał".

Autor:akr//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock