TVN24 | Świat

Łukaszenka jedzie do Putina

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Kommiersant, tvn24.pl

Prezydent Alaksandr Łukaszenka w piątek ponownie spotka się z Władimirem Putinem. Rozmowy odbędą się w Soczi. Białoruski przywódca po raz trzeci odwiedza Rosję od początku tego roku.

"Na porządku obrad są aktualne zagadnienia dalszego rozwoju więzi dwustronnych, realizacji wspólnych projektów w sferze handlowej, gospodarczej, energetycznej, kulturalnej i humanitarnej, a także promocji integracji w ramach Państwa Związkowego" - głosi czwartkowy komunikat Kremla, dotyczący piątkowego spotkania w Soczi Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W czwartek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że Putin poruszy w czasie spotkania z Łukaszenką kwestię zatrzymania w Mińsku Rosjanki Sofii Sapiegi (partnerki aktywisty i blogera Ramana Pratasiewicza, a także decyzji białoruskiego przywódcy w sprawie zawrócenia samolotu, lecącego z Aten do Wilna, którym lecieli Sapiega i Pratasiewicz.

Dziennik "Kommiersant" przypomniał, że białoruski przywódca po raz trzeci odwiedza Rosję od początku tego roku. Jego pierwsza wizyta odbyła się 22 lutego. Wtedy Łukaszenka przyleciał do Soczi. 22 kwietnia prezydenci Rosji i Białorusi spotkali się w Moskwie - przekazał "Kommiersant".

Podobnie jak w dwóch pierwszych przypadkach, rozmowy będą prowadzone "w cztery oczy". Rozmówca "Kommiersanta" wyjaśniał, że "częstotliwość spotkań obydwu prezydentów można wytłumaczyć tym, że kraje zamierzają do jesieni zakończyć pracę nad planami integracyjnymi".

Autor:tas\mtom

Źródło: Kommiersant, tvn24.pl