"Msza i narodziny Dzieciątka Jezus dwie godziny wcześniej to nie herezja"

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Rząd we Włoszech pracuje nad nowym rozporządzeniem w sprawie przepisów, które mają obowiązywać w okresie świąteczno-noworocznym. Miejscowe media zwracają uwagę na słowa ministra do spraw regionów, który powiedział, że przeżywanie świąt Bożego Narodzenia inaczej niż tradycyjnie nie jest herezją. - Herezją jest niezdawanie sobie sprawy z tego, że ludzie chorują, z trudności lekarzy i cierpienia – ocenił Francesco Boccia.

Włoski minister do spraw regionów Francesco Boccia podczas czwartkowej narady z przedstawicielami lokalnych władz, odnosząc się do możliwości utrzymywania restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia, podkreślił, że "msza i narodziny Dzieciątka Jezus dwie godziny wcześniej to nie herezja". - Herezją jest niezdawanie sobie sprawy z tego, że ludzie chorują, z trudności lekarzy i cierpienia - dodał.

Rząd pracuje nad nowym rozporządzeniem w sprawie przepisów, jakie będą obowiązywać w okresie świąteczno-noworocznym, również w kwestiach dotyczących pasterki w wigilijny wieczór.

Według obecnych przepisów w całym kraju od godziny 22 do 5 obowiązuje godzina policyjna. Boccia podkreślił, że "piękny przykład", jak obchodzić święta, dał papież Franciszek podczas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, począwszy od Drogi Krzyżowej, która odbyła się na placu Świętego Piotra zamiast w Koloseum. - Bożego Narodzenia nie świętuje się z chronometrem, to akt wiary - dodał włoski minister.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Spada liczba osób hospitalizowanych

822 osoby zmarły ostatniej doby we Włoszech na COVID-19, potwierdzono 29 003 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowano w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Liczba wykrytych w kraju przypadków przekroczyła 1,5 miliona. Od środy wykonano 232 tysiące testów. Wyzdrowiało 661 tysięcy osób. Obecnie zakażonych jest co najmniej 795 tysięcy.

Spada liczba hospitalizowanych z powodu zakażenia pacjentów - zmniejszyła się z 34 313 do 34 038.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości