TVN24 | Świat

Koronawirus w USA. Milion przypadków koronawirusa w Nowym Jorku

TVN24 | Świat

Autor:
mp/kab
Źródło:
PAP

Liczba zarejestrowanych przypadków koronawirusa w Nowym Jorku przekroczyła milion - wynika z informacji przekazanych w sobotę przez Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej Nowego Jorku. Wzrost liczby zachorowań wywołuje niemal całkowicie wysoce zakaźny wariant Delta. Stanowił o 96 procent przypadków zidentyfikowanych w ostatnim tygodniu.

Statystyki Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej Nowego Jorku wykazały, że od wybuchu epidemii w marcu minionego roku do 14 sierpnia wystąpiło łącznie 1 000 469 potwierdzonych i prawdopodobnych przypadków koronawirusa. Wzrost zakażeń skłonił administrację burmistrza Billa de Blasio do ogłoszenia wymogu, aby przed wejściem do restauracji, siłowni, na spektakle i inne zgromadzenia publiczne w zamkniętych pomieszczeniach nowojorczycy okazywali świadectwo szczepienia przeciw COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Koronawirus w Nowym Jorku

Miejski departament zdrowia powiadomił jednocześnie o ponad 117 tysiącach przypadków hospitalizacji z powodu koronawirusa, a także 33 tysiącach zgonów. Media zwracają uwagę, że statystyki miejskie różnią się od stanowych. Te ostatnie wykazują w mieście 983 tysiące przypadków zakażeń koronawirusem.

"Wynika to z opóźnienia w raportowaniu, a stanowe dane są opóźnione o kilka dni. Oba departamenty zdrowia gromadzą również swoje statystyki z różnych źródeł i przetwarzają je w inny sposób" – wyjaśniają.

Wariant Delta

Wzrost liczby zachorowań wywołuje wysoce zakaźny wariant Delta. Stanowił o 96 procent przypadków zidentyfikowanych w ostatnim tygodniu. W sobotę w mieście odnotowano średnio 1 817 nowych przypadków każdego dnia w ciągu siedmiu dni. 1 lipca było ich 231.

Autor:mp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości