Tłumy turystów z Austrii koło Wenecji, choć granica zamknięta

TVN24 | Świat

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem granicy 16 czerwca tłumy turystów z Austrii przybyły w weekend do Włoch na plaże w rejonie Wenecji - informowały w sobotę miejscowe media. Austriacy mówią, że nie mieli żadnego problemu, by dostać się do Italii.

OGLĄAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Najwięcej austriackich turystów przyjechało do popularnej nadmorskiej miejscowości Bibione. Tamtejsze hotele zapełniły się.

Granice można przekroczyć "bez problemu"

Cytowani w mediach przybysze wyjaśnili, że mimo oficjalnego zamknięcia granicy, w drodze do Włoch można ją przekroczyć bez problemu i kontroli. Inaczej jest w przypadku powrotu do Austrii, ponieważ patrole straży granicznej sprawdzają wszystkich wjeżdżających, mierząc im temperaturę.

W środę szef austriackiego MSZ Alexander Schallenberg poinformował, że od 16 czerwca przestaną obowiązywać kontrole na granicy Austrii z Włochami oraz zniesiony zostanie obowiązek kwarantanny dla podróżnych przybywających do Austrii z 31 państw europejskich (w tym z Polski).

Wcześniej, 4 czerwca Austria zniosła kontrole graniczne na przejściach z wszystkimi swoimi sąsiadami z wyjątkiem Włoch.

Włochy otworzyły swoje granice dla obywateli krajów układu z Schengen i Wielkiej Brytanii 3 czerwca i zniosły obowiązek kwarantanny po przyjeździe z tych państw.

Autor:mp/dap

Źródło: PAP