Wielki pożar w parku rozrywki. Rośnie bilans ofiar

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Indie. Pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieci
Indie. Pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieciChirag Chotaliya/Associated Press/East News
wideo 2/2
Indie. Pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieciChirag Chotaliya/Associated Press/East News

Co najmniej 27 osób, w tym dzieci, zginęło w rodzinnym parku rozrywki w mieście Radźkot w zachodnich Indiach. Doszło tam do pożaru - przekazała miejscowa policja.

Tragedia wydarzyła się w sobotni wieczór. Na zdjęciach i nagraniach z miejsc zdarzenia widać ogromne płomienie trawiące obiekt, z których unoszą się kłęby gęstego dymu - relacjonuje Reuters. Według agencji, pożar wybuchł w strefie gier TRP.

- Jak dotąd potwierdzono śmierć 27 osób w wyniku pożaru – podała w sobotę wieczorem czasu polskiego (niedzielę ok. 2 w nocy czasu lokalnego) agencja prasowa PTI, powołując się na policję. Wśród zmarłych jest czworo dzieci w wieku poniżej 12 lat. Park jest zwykle pełen rodzin z dziećmi - relacjonuje PTI. Zdaniem policji przyczyną pożaru były zaniedbania ze strony prywatnego właściciela parku. Został on już zatrzymany. - Będziemy prowadzić śledztwo w kierunku przestępstwa z powodu zaniedbania i spowodowania ofiar śmiertelnych. Dalsze dochodzenie zostanie przeprowadzone po zakończeniu akcji ratunkowej – powiedział komisarz policji Raju Bhargava.

- Odpowiedzialnych za ten incydent pociągniemy do odpowiedzialności – przekazała wcześniej stojąca na czele miejscowych władz Nayana Pedhadiya.

Pożar w parku rozrywki w Indiach Chirag Chotaliya/Associated Press/East News

Jeden z funkcjonariuszy policji powiedział, że niektóre ciała są tak zwęglone, że nie da się ich zidentyfikować.

Premier Narendra Modi napisał w mediach społecznościowych, że lokalne władze robią wszystko, by dostarczyć pomoc poszkodowanym. "Jestem niezwykle zaniepokojony pożarem w Radźkot. Moje myśli są ze wszystkimi, którzy stracili swoich bliskich. Modlę się za rannych" – napisał premier na platformie X. 

Gubernator stanu Gudźarat - Bhupendra Patel - powiedział, że śledztwo w sprawie zdarzenia zostało przekazane Specjalnemu Zespołowi Dochodzeniowemu.

Radźkot w IndiachGoogle Maps

Autorka/Autor:mom, mjz/adso

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Chirag Chotaliya/Associated Press/East News