Świat

Ścięli głowy dżihadystom i wystawili przy drodze

Świat

wikipedia.orgDżihadyści w Afganistanie walczą z lokalnymi milicjami i talibami

Członkowie milicji lojalnej wobec wpływowego przedstawiciela lokalnych władz obcięli głowy czterem terrorystom z tzw. Państwa Islamskiego (IS) i umieścili je przy głównej drodze we wschodnim Afganistanie - poinformowały w niedzielę lokalne władze afgańskie.

Doszło do tego w okręgu Aczin w prowincji Nangarhar, gdzie mają miejsce przypadki stosowania brutalnej przemocy - zarówno przez dżihadystów z IS jak i rywalizujące z nimi lokalne milicje, i talibów.

Lokalna milicja walczy z dżihadystami

IS w ostatnich miesiącach przeprowadziło ataki w wielu okręgach tej prowincji, próbując zastąpić radykalnych bojowników talibskich - pisze Reuters.

Kilkudziesięciu członków milicji lojalnej wobec Hadżiego Zahira, wiceprzewodniczącego lokalnego parlamentu, od tygodni zwalcza w okręgu Aczin zarówno talibów, jak i bojowników IS.

W zeszłym tygodniu dowódca międzynarodowych sił w Afganistanie, amerykański generał John Campbell powiedział, że w kraju tym znajduje się od 1000 do 3000 członków Państwa Islamskiego i ich wpływy mogą się rozprzestrzenić, jeśli nie będą kontrolowani.

Jak poinformował Campbell, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy IS zdobyło przyczółki w prowincjach Nangarhar i Kunar, gdzie bojownicy Państwa Islamskiego walczą nie tylko z siłami rządowymi, ale także z afgańskimi talibami. Konkurują z nimi o terytoria i rekrutów.

Autor: adso//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Pozostałe wiadomości