Wybory do Kongresu USA

6 listopada 2014

"Wyjątkowo rozczarowany" miliarder wesprze demokratów 20 milionami dolarów

Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku, zasili fundusz wyborczy Partii Demokratycznej dla kandydatów tej partii ubiegających się o miejsca w Senacie wpłatą w wysokości 20 milionów dolarów. - Mike był wyjątkowo rozczarowany republikańskim przywództwem Senatu - uzasadnił tę decyzję doradca miliardera.

"Będę pracował ramię w ramię z Trumpem"

Republikanin Paul Ryan został ponownie wybrany na szefa Izby Reprezentantów. Potwierdza to jego mocną pozycję w Kongresie USA, a także pozycję osoby z bliskiego otoczenia prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Republikanie zwiększają przewagę w Senacie. Po dogrywce

Republikanie zwiększyli w Senacie swą przewagę nad demokratami. W drugiej turze wyborów w Luizjanie Bill Cassidy pokonał w sobotę obecną demokratyczną senator z tego stanu Mary Landrieu - poinformowała stacja CNN, powołując się na wyniki sondażowe.

"Z wyborczej porażki Obamy nie powinien się cieszyć Putin"

Wtorkowe wybory do Kongresu okazały się porażką demokratów i prezydenta Baracka Obamy, pozostawiając Biały Dom w jeszcze większej izolacji. Wciąż są jednak szanse na ponadpartyjną współpracę w wybranych kwestiach - ocenia prasa w USA i Wielkiej Brytanii.

Republikanie mają pierwszą czarnoskórą kongresmenkę

W wyniku wtorkowych wyborów po raz pierwszy w historii USA w szeregach Partii Republikańskiej w Kongresie zasiądzie Afroamerykanka - Mia Love z Utah. Ponadto w Senacie znajdzie się pierwszy bezpośrednio wybrany czarnoskóry Republikanin z Południa - Tim Scott.

Pierwszy od 1903 r. gubernator z brodą, wnuk Busha i inni. Najciekawsze wybory Amerykanów

Partia Republikańska przejęła we wtorkowych wyborach kontrolę nad Senatem USA. Były to wybory wyjątkowe pod wieloma względami. W Pensylwanii wybrano pierwszego od 1903 roku gubernatora z brodą, w Nowym Jorku najmłodszą w historii członkinię Izby Reprezentantów, a w Montanie pierwszego od 1913 roku republikańskiego senatora. "Washington Post" wybrał najciekawsze "pierwsze razy" i rekordy.

Złe wieści dla Obamy. Republikanie biorą Senat, przewaga rośnie

W Stanach Zjednoczonych trwa jeszcze liczenie głosów po wtorkowych wyborach do Kongresu, ale już wiadomo, że republikanie przejęli kontrolę nad Senatem. Ich kandydaci wygrali bowiem w sześciu stanach, które do tej pory były reprezentowane przez demokratów - tyle właśnie foteli potrzebowali republikanie, by zdobyć większość.

Wyborczy sąd nad Obamą. Amerykanie pozbawią demokratów większości w Senacie?

Amerykanie głosują w wyborach do Kongresu, które - według prognoz - umocnią pozycję republikanów, dając im większość w Senacie. Jednocześnie odbywają się wybory gubernatorów - w 36 spośród 50 stanów - oraz do legislatur stanowych i lokalnych. Spodziewana jest niższa niż w ostatnich latach frekwencja, co ma działać na korzyść Partii Republikańskiej.