PO w koalicji z SLD?

6 czerwca 2013

Palikot: Pycha Millera wyprzedza jego upadek

- Mamy do czynienia z początkiem upadku przewodniczącego SLD Leszka Millera - ocenił w niedzielę Janusz Palikot. Kongres Polskiej Lewicy polityk nazwał "katastrofą"; zauważył, że nie wziął w nim udziału żaden z byłych prezydentów.

Kongres Lewicy z Palikotem czy bez? Leszek Miller w "Faktach po Faktach"

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się w niedzielę Kongres Polskiej Lewicy. Organizator spotkania, Sojusz Lewicy Demokratycznej, od dawna wykluczał możliwość, by pojawili się na nim członkowie Ruchu Palikota, mimo że apelował o to Aleksander Kwaśniewski. W sobotnich "Faktach po Faktach" Katarzyna Kolenda-Zaleska zapyta Leszka Millera m.in. o to, czy zmienił zdanie w sprawie listy uczestników Kongresu.

Hofman: Warszawa miała być jak Paryż czy Rzym, a nie Wenecja

- Myślałem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przejdzie do historii jako "królowa śmieci", ale po tym, co się stało wczoraj pracuje na kolejny przydomek - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman. Jego zdaniem Warszawa zasługuje na lepszego prezydenta.

"Tusk boi się SLD"

- Europa Plus jest, owszem, bólem głowy dla Leszka Millera, ale na pewno jeszcze większym dla Donalda Tuska - stwierdził w "Faktach po Faktach" Ryszard Czarnecki (PiS). Goście programu rozmawiali o sytuacji na lewej stronie sceny politycznej i teoretycznej koalicji PO z SLD.

"Tusk uroczyście ogłosił, że nie wygra wyborów"

- On nam mówi, że nie wygra wyborów. (...) Mówi, że musi sobie szukać nowej większości - mówił w "Kawie na Ławę" w TVN24 Jacek Kurski z SP komentując słowa premiera Donalda Tuska o ewentualnej koalicji PO z SLD. - Czy minimum programowe SLD-PO jest możliwe? - pytał z kolei szef Sojuszu, Leszek Miller.

Staniszkis: Tusk dał sygnał. Szykuje się na szefa KE

Donald Tusk szykuje się na szefa Komisji Europejskiej. Jego absurdalne wystąpienie ws. ewentualnego sojuszu z SLD, to sygnał dany socjaldemokratom europejskim, których głosów potrzebuje w Parlamencie Europejskim - stwierdziła w "Piaskiem po oczach" prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog.

Halicki z Biernackim. Nie chce koalicji z SLD

Nie wyobrażam sobie Platformy Obywatelskiej w sojuszu z SLD. Między PO a SLD jest dużo różnic programowych i gospodarczych - stwierdził na antenie TVN24 Andrzej Halicki z PO. I dodał, że podziela w tym przypadku zdanie ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, który także nie wyobraża sobie koalicji PO-SLD.

PO-SLD? Miller zgadza się z Tuskiem. "Nic nie jest wykluczone"

Po wyborach w 2015 r. wszystkie scenariusze wchodzą w grę, nic nie jest wykluczone - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" szef SLD Leszek Miller, odnosząc się do spekulacji o ewentualnej koalicji PO-SLD. Zaznaczył jednocześnie, że taka współpraca nie wchodzi w grę w tej kadencji.

Koalicja z SLD? Biernacki: beze mnie. "Inny system wartości"

- To jest inny system wartości. To są całkowicie dwa odrębne światy - mówił o ewentualnej współpracy z SLD Marek Biernacki z PO. Minister sprawiedliwości w "Jeden na jeden" w TVN24 oświadczył, że jeśli powstanie rząd PO w koalicji z SLD, to on w nim uczestniczyć nie będzie.

Przegląd prasy: Koalicja PO-SLD? Tusk: Sojusz Millera wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną

- Jako szef oczekuję lojalnej współpracy albo twardej konkurencji. Pojękiwania, takie "trochę", "być może", nie służą żadnej partii politycznej. (...) Nie masz innego poglądu albo nie jesteś w stanie wygrać przywództwa, to nie przeszkadzaj - powiedział w rozmowie z "Polityką" Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do wyborów na szefa PO i ewentualnej konkurencji ze strony Grzegorza Schetyny. Premier powiedział też, że jego celem ani intencją nie jest koalicja z SLD, choć ten "wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną".