Chodorkowski wolny

21 grudnia 2013

Córka "przyjaciela Putina" wybrała Chodorkowskiego

Olga Litwinienko, córka rektora petersburskiej uczelni, który dwukrotnie był szefem sztabu wyborczego prezydenta Władimira Putina, spotkała się z Michaiłem Chodorkowskim i zapowiedziała przystąpienie do założonego przez niego opozycyjnego ruchu Otwarta Rosja.

Chodorkowski już nie chce kierować Otwartą Rosją

Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko przewodniczącego ruchu Otwarta Rosja, którego jest założycielem. Chodorkowski zapowiedział to przed wyborami do władz Otwartej Rosji, zaplanowanymi na kwiecień.

Chodorkowski odzyska dostęp do zamrożonych milionów

Sąd w Dublinie orzekł w środę, że nie widzi podstaw do utrzymania w mocy decyzji o zamrożeniu blisko 100 mln euro należących do byłego rosyjskiego oligarchy Michaiła Chodorkowskiego. Nakazał udostępnienie tych aktywów ich właścicielowi.

"Chcę, by Putin odszedł spokojnie"

Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski powiedział w wywiadzie dla rosyjskiej "Niezawisimej Gaziety", że opowiada się za tym, by prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi zapewniono spokojne oddanie władz. Zdaniem Chodorkowskiego Putin chce rządzić do 2024 roku.

Rosyjskie służby w biurach organizacji Chodorkowskiego

Rosyjskie służby przeprowadziły we wtorek rano rewizje u współpracowników organizacji Otwarta Rosja, założonej przez byłego prezesa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego. Rewizje przeprowadzono m.in. u rzeczniczki Chodorkowskiego, Kulle Pispanen.

Komitet Śledczy oskarża Chodorkowskiego o zabójstwo, wzywa do złożenia zeznań

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej oficjalnie postawił w piątek Michaiłowi Chodorkowskiemu, byłemu głównemu udziałowcowi koncernu Jukos i głośnemu krytykowi Kremla, zarzut zorganizowania zabójstwa w 1998 roku mera Nieftiejugańska Władimira Pietuchowa. - Michaił Borysowicz uważa te zarzuty za farsę - powiedziała rzeczniczka Chodorkowskiego.

Urzędnik z Kremla "kuratorem" rosyjskich neonazistów?

Kreml zlecał nacjonalistom "usuwanie niewygodnych świadków" - zeznała w moskiewskim sądzie Jewgienija Chasis, członkini "Bojowej Organizacji Rosyjskich Nacjonalistów" (BORN). Została ona skazana na 18 lat za współudział w zabójstwie dziennikarki Anastasii Baburowej i adwokata Stanisława Markiełowa w styczniu 2009 roku. Zeznań Chasis nie potwierdzają inni członkowie organizacji.