33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Ostatni raz graliśmy dla hematologii i onkologii dekadę temu"

Źródło:
TVN24
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra, by spełnić marzenia oddziałów hematologicznych i onkologicznych
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra, by spełnić marzenia oddziałów hematologicznych i onkologicznychTVN24
wideo 2/5
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra, by spełnić marzenia oddziałów hematologicznych i onkologicznychTVN24

Już za niespełna miesiąc na ulice w całej Polsce, lecz nie tylko, wyruszą wolontariusze z kolorowymi puszkami, opatrzonymi czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą kwestować po raz 33. Wszystko po to, by zaopatrzyć oddziały hematologiczne i onkologiczne w nowocześniejszy sprzęt. "Jeżeli zebralibyśmy tyle, ile w zeszłym roku, to byłyby one zaopatrzone we wszystko, co sobie wymarzyliśmy" - powiedział Jurek Owsiak w rozmowie w piątkowym programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24.

26 stycznia odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra zagra dla onkologii i hematologii dziecięcej. Szef WOŚP Jerzy Owsiak był w piątek gościem "Wstajesz i wiesz".

Jurek Owsiak gościł w programie "Wstajesz i wiesz"TVN24

- Jeżeli zebralibyśmy tyle, ile w zeszłym roku, czyli ponad 282 miliony złotych, to hematologia i onkologia byłyby zaopatrzone we wszystko to, co sobie wymarzyliśmy. To, co nam eksperci podali, że należałoby kupić. A są to urządzenia meganowoczesne. Ostatni raz [z myślą o hematologii i onkologii - red.] graliśmy 10 lat temu i kiedy kupiliśmy 80 USG (...) od tamtego czasu technika tak poszła do przodu, że warto uzupełnić szpitalne zasoby o nowoczesny sprzęt, aby były megaskuteczne - powiedział w programie.

O pozyskanie funduszy zadba 120 tys. wolontariuszy w 1686 sztabach w Polsce i na świecie. Z WOŚP zagrają m.in. Stany Zjednoczone, Indonezja, Japonia, Australia oraz Stacje Polarne Arctowski i Hornsund. Wspólnie rozdadzą aż 47 milionów słynnych naklejek serduszek.

Najstarszą wolontariuszką, która wzięła w akcji w ubiegłym roku, była 100-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii. Nikogo nie dziwią też noworodki, które mają swoje własne identyfikatory i kwestują na ulicach razem z rodzicami.

Wsparcie bez wychodzenia z domu

Chociaż nabór na wolontariuszy został już zamknięty, to każdy może założyć swoją e-skarbonkę i wspólnie zbierać pieniądze na rzecz Orkiestry. Na platformie Allegro wystartowały również aukcje, na których można wylicytować niezwykle unikatowe przedmioty. Jednym z nich będzie np. biurko, które należało niegdyś do słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego czy też kurtka żołnierza z formacji Cichociemnych.

Miasteczko WOŚP wystartuje w sobotę 25 stycznia na błoniach PGE Narodowego. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się dzień później. Tego dnia, już od samego rana, na błoniach PGE Narodowego działać będzie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców.

Autorka/Autor:ng

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl