Od czwartku nowe zasady wjazdu do Holandii. Znika obowiązek dla podróżnych z Polski

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Od czwartku Polska jest uznawana przez Holandię za kraj o niskim ryzyku zagrożenia COVID-19. Jak wyjaśniło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, oznacza to, że "wobec podróżujących z Polski wszelkimi środkami transportu znosi się obowiązek testowania na COVID-19 oraz zalecenie 10-dniowej samoizolacji".

"Holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) ponownie uznał RP za państwo o niskim ryzyku zagrożenia COVID-19 (oznaczając RP kodem żółtym zamiast pomarańczowego)" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronach polskiego MSZ.

Zmiana zasad wjazdu z Holandii

Kod pomarańczowy został zastąpiony żółtym także w przypadku Włoch, Luksemburga, Czech i Słowacji.

Oznacza to także, że podróże do tych krajów nie będą już odradzane w rekomendacjach wakacyjnych holenderskiego MSZ. "Kod żółty pokazuje tendencję stałego spadku zachorowań na koronawirusa" – poinformowało ministerstwo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Obecnie podróżujący z państw, które są według holenderskich władz traktowane jako te o podwyższonym ryzyku zachorowań na COVID-19 (kod pomarańczowy), są zobowiązani do przedstawienia dwóch negatywnych testów na obecność wirusa – PCR i antygenowego.

Obowiązek przedstawienia negatywnych wyników testu nadal będzie dotyczył podróżujących z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Belgii.

Koronawirus w Polsce

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 428 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 108 osób chorych na COVID-19. Ostatniej doby wykonano ponad 58 tysięcy testów na obecność SARS-CoV-2.

Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 876 289 osób, z których 74 363 zmarły.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości