Ze świata

Ze świata

"Wolę krwawić, ale walczyć". Grecja nie ma planu B

Członkowie greckiej Syrizy bacznie obserwują negocjacje, jakie ich rząd prowadzi w Brukseli. Niektórzy oskarżają UE o spisek mający na celu obalenie lewicowego rządu. W Atenach coraz częściej słychać dwa słowa: godność i walka.

Szef eurogrupy: mamy ofertę dla Grecji, ale Ateny jej nie chcą

Grecja nie zgadza się na propozycje przedstawione przez eurogrupę - powiedział w czwartek szef grupy Jeroen Dijsselbloem. Wcześniej wysoko postawiony przedstawiciel greckiego rządu powiedział, że różnice między propozycjami Aten a kredytodawców nie są na tyle duże, żeby można było uzasadnić ewentualny brak porozumienia.

Grecy nie chcą ustąpić. "Szantaż osiąga punkt kulminacyjny"

"Szantaż" - tak najnowsze propozycje międzynarodowych kredytodawców okreslił rzecznik klubu parlamentarnego rządzącej w Grecji Syrizy. Podkreślił, że między Atenami i jej wierzycielami nadal istnieją głębokie podziały. Dziś mają być kontynuowane przerwane wczoraj negocjacje ostatniej szansy ws. pakietu pomocoweh dla Aten.

Najnowszy "Batman" pod ostrzałem fanów. Przez problemy z grafiką

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku i jedna z największych wpadek. Gracze na całym świecie nie zostawiają suchej nitki na twórcach "Batman: Arkham Knight". Wszystko przez problemy z grafiką, z którymi borykają się właściciele pecetów. Chodzi m.in. o problemy z płynnością wyświetlania obrazu, wykorzystaniem pamięci RAM, czy licznymi momentami, w których gra po prostu się zawiesza. Pod naporem krytyków, producent zdecydował o wycofaniu gry z rynku.

Polacy odgruzowywali zgliszcza WTC. Dostaną odszkodowania

Sąd w Nowym Jorku przyznał 82 osobom zatrudnionym przy usuwaniu zgliszcz w strefie zero odszkodowania za utratę zdrowia sięgające średnio 656 tys. dolarów. Nie ma wystarczającej kompensaty za to przez co przeszli poszkodowani – mówił w środę ich adwokat.

Rozmowy z Grecją trwają. To będzie długa noc

Podstawą rozmów na wieczornym spotkaniu ministrów finansów strefy euro będzie sprawozdanie KE, MFW i EBC z negocjacji z Grekami. KE informuje, że mimo postępu nie ma porozumienia, a środowe spotkanie może trwać długo.

Biedni, ale szczęśliwi. Oto światowy indeks dobrobytu

Coraz więcej osób zauważa poprawę swojej sytuacji - wynika z badania "Światowy Indeks Dobrobytu 2014" przeprowadzanego przez ośrodek Gallupa. Jak czytamy, najbardziej zadowoleni ze swojej perspektywy są mieszkańcy obu Ameryk, a najgorzej wypadają mieszkańcy Afryka Subsaharyjskiej.

Unia obawia się Brexitu. Powołuje specjalną grupę

Komisja Europejska powoła grupę zadaniową, która ma zajmować się planowanym na 2017 r. brytyjskim referendum ws. przyszłości tego kraju w UE. W ramach ogłoszonych w środę zmian na najwyższych stanowiskach swoją pozycję w KE zmieni 11 dyrektorów generalnych.

Adios kryzysie! Hiszpania rozwija się na potęgę

Gospodarka Hiszpanii rośnie w tempie najszybszym od 2008 roku, gdy rozpoczął się kryzys gospodarczy - poinformował w środę minister gospodarki Luis de Guindos. Występując w parlamencie minister wskazał, że w pierwszej połowie br. gospodarka wrosła o 4 proc.

Kiepskie dane z USA. Gospodarka się kurczy

Produkt Krajowy Brutto USA w I kwartale 2015 r. spadł o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu. Analitycy spodziewali się spadku PKB w I kwartale 2015 r. o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Starcie chińskich gigantów. Poszło o "bezpieczny router dla ciężarnych"

Dwie chińskie firmy technologiczne starły się ze sobą, a przyczyną był nowy bezprzewodowy router, zawierający specjalne ustawienia dla kobiet w ciąży - pisze BBC News. Jedna drugiej zarzuca stosowanie kłamliwych chwytów marketingowych. Ale zdaniem niektórych zagrożenie dla zdrowia istnieje podczas wykorzystywania Wi-Fi.

Gazprom buduje strategiczne partnerstwo z Shellem. "Biznes wygrał z polityką"

Gazprom buduje globalny, strategiczny sojusz z holenderskim Shellem. Porozumienie ma zawierać m.in. rozwój fabryki skroplonego gazu i umożliwić rosyjskiemu gigantowi dotarcie do nowych rynków. Do podpisania umowy dochodzi w czasie, gdy inne zachodnie, zwł. amerykańskie firmy wycofują się z Rosji z powodu sankcji nałożonych na nią w związku z wojną na Ukrainie.